Hiszpański telekom Telefonica przyjmuje teraz płatności Bitcoinami

Jeden z największych hiszpańskich operatorów telefonicznych i dostawców sieci komórkowych – Telefonica – nawiązał współpracę z giełdą kryptowalut Bit2Me, aby umożliwić klientom płacenie za usługi w cyfrowych aktywach.

Adopcja kryptowalut wydaje się być na wysokim poziomie w kraju Iberyjskim. Kilka miesięcy temu wiodąca linia lotnicza – Vueling – powiedziała, że od stycznia 2023 roku pasażerowie będą mogli kupować bilety lotnicze w bitcoinach i innych aktywach.

Madrycka korporacja umożliwiła klientom rozliczanie się w kilku kryptowalutach, w tym Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC), stablecoin USDC firmy Circle i innych, na swoim rynku internetowym o nazwie Tu.

Aby umożliwić płatności kryptowalutowe, Telefonica nawiązała współpracę z hiszpańską platformą aktywów cyfrowych Bit2Me, która zapewniła infrastrukturę i będzie nadzorować transakcje.

Wiadomość przykuła uwagę CEO Binance Changpeng Zhao (CZ) – gdyż podzielił się nią na swoim osobistym koncie na Twitterze.

Oprócz integracji kryptowalut w swoim sklepie internetowym, telco ogłosiło również niedawno współpracę z firmą programistyczną Qualcomm Technologies w celu opracowania swojego ekosystemu rozszerzonej rzeczywistości (XR) i wdrożenia Metaverse.

Według Daniela Hernandeza, dyrektora generalnego w Telefónica, ich firma współpracuje z Qualcommem, aby przygotować się na przyszłość i zbudować swoją infrastrukturę. Dzieje się tak, aby nadążać za rozwojem, dzięki czemu mogą świadczyć innowacyjne usługi dla swoich klientów.

Oprócz swoich wysiłków na rzecz integracji kryptowalut i budowania Metaverse, firma pracuje również nad niefunkcjonalnymi tokenami (NFT). Firma zbudowała i uruchomiła własną giełdę NFT zintegrowaną z portfelem kryptowalutowym MetaMask.

Według oficjalnego oświadczenia wydanego na temat porozumienia o transakcji Qualcomm:

“Otwiera się możliwość dostarczenia nowych doświadczeń klientów, które łączą świat cyfrowy i analogowy poprzez ponowne wyobrażenie handlu, rozrywki i komunikacji w metawersji.”

Marcin Woźniak

dla autora Marcin Woźniak

Marcin po raz pierwszy usłyszał o blockchainie i bitcoinie w 2018 roku i od razu się w nie wciągnął. Uwielbia wszystko, co ma związek z innowacjami technologicznymi i cyfryzacją finansów. Marcin jest podekscytowany tym, jak blockchain zmieni świat i nie może się doczekać, aby stać się jego częścią!

Leave a Comment