Prognoza Ripple na 2022-2024: Czy XRP utrzyma poziom?

Prognozy Ripple na ubiegły rok nie spełniły się tak, jak oczekiwano. Mimo to firma osiągnęła pewne sukcesy i pozostaje w czołówce firm o największej kapitalizacji rynkowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak kupić Ripple, najlepsze platformy kryptowalutowe do handlu Ripple to eToro, Binance i Libertex. Inne można znaleźć na naszej stronie poświęconej giełdom kryptowalutowym. Czy kurs XRP będzie nadal rósł w 2021 roku i na ile realistyczne są te oczekiwania?

Prognoza Ripple (XRP)

Firma Ripple została założona w 2012 r. przez Arthura Brito, Davida Schwartza i Ryana Fuggera. Początkowo używali języka C++ i zaprojektowali sieć rozliczeń i wymiany walut działającą w czasie rzeczywistym. W 2013 r. wprowadzono Ripple Transaction Protocol (RTXP) – nowy protokół płatności pozwalał na natychmiastowy transfer pieniędzy między dwiema stronami. W latach 2014-2017 firma Ripple koncentrowała się na sektorze bankowym. RippleLabs eksperymentowała z aplikacją na iPhone’a, która umożliwiała użytkownikom wysyłanie i odbieranie przelewów. Od 2013 r. protokół Ripple został wdrożony przez wiele instytucji finansowych w celu zaoferowania alternatywnej metody przekazywania pieniędzy. Niemiecki bank Fidor był pierwszą firmą, która w 2014 r. wykorzystała sieć Ripple do płatności transgranicznych. W ślad za nim poszły znane banki, takie jak Cross River Bank, CBW Bank, Earthport, HSBC i Bank of America. Ripple ma obecnie więcej partnerstw z instytucjami finansowymi niż jakakolwiek inna kryptowaluta.

Prognoza Ripple: kluczowe czynniki

W niektórych aspektach eksperci i analitycy są pozytywnie nastawieni i sugerują dobry rozwój cen. Argumenty te wskazują m.in. na wzrost ceny XRP:

  • Popyt: wiele dużych banków przyjmuje platformę Ripple, ponieważ zwiększa ona ich konkurencyjność. Dzięki blockchainowi banki już teraz pozostają w tyle, jeśli chodzi o szybkość transakcji, opłaty i bezpieczeństwo. Obecnie partnerami Ripple jest ponad 100 instytucji.
  • Ripple wyprzedza Visę: Do niedawna Visa była najlepsza pod względem skalowalności transakcji. Po wprowadzeniu ulepszeń Ripple może teraz przetwarzać do 50 000 transakcji na sekundę. Dla porównania, Visa może obsłużyć tylko do 24 000 transakcji.
  • Nowe partnerstwa: Ripple może powrócić do długiej listy obecnych i przyszłych partnerów. Kilkadziesiąt instytucji finansowych będzie akceptować token XRP jeszcze w tym roku. Będzie to miało pozytywny wpływ na kurs walutowy.
  • XRapid: W październiku 2018 r. firma Ripple wprowadziła to nowe rozwiązanie. Jeszcze w styczniu 2019 r. co najmniej 12 firm twierdziło, że korzysta lub planuje korzystać z XRapid. Poprawia szybkość i bezpieczeństwo transakcji oraz obniża opłaty za transakcje międzynarodowe i wymianę walut.
  • Nowe funkcje: Ripple wprowadził Codius, który umożliwia zawieranie inteligentnych kontraktów. Xpring to kolejna inicjatywa Ripple, która umożliwia firmom inwestowanie w startupy. Duże nadzieje wiąże się także z wydaniem algorytmu Cobalt. Zostało to ogłoszone pod koniec 2018 r. i może mieć duży wpływ na prognozę ripple i rozwój cen. ripple partners logos

Prognozy dla Ripple na lata 2022-2024:

Ripple znajduje się obecnie w pierwszej dziesiątce kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Eksperci i algorytmy sugerują dobre prognozy dla Ripple na najbliższe kilka lat. Z drugiej strony, jest stosunkowo mało prawdopodobne, aby Ripple doznał całkowitego upadku – ma już na to zbyt ugruntowaną pozycję i zyskał wiele dużych i znanych firm oraz instytucji jako stałych partnerów. Istnieją różnice zdań co do szczegółowego kształtowania się cen:

  • Coinswitch: W oparciu o powyższe fakty, eksperci Coinswitch szacują, że Ripple zakończy 2020 rok wzrostem do 1,40-1 ,50 USD. Za 3 lata, tj. w 2023 r., cena za 1 XRP może wynieść 4,52 USD. Prognozy opierają się na analizach algorytmicznych i możliwym rozwoju sytuacji na rynku.
  • Smarteum: Z analizy wynika, że Ripple wciąż ma potencjał wzrostu. Smarteum w swojej prognozie dotyczącej Ripple uwzględnia również konkurencję ze Stellar Lumens. Ponieważ oba projekty pełnią bardzo podobną rolę, zwycięstwo Stellar może zmniejszyć szanse Ripple. Uważają oni, że do końca 2019 r. Ripple może osiągnąć wartość od 3 do 5 dolarów.

Podsumowanie – (XRP) Przewidywania dotyczące Ripple

XRP jest spolaryzowaną kryptowalutą. Dzieje się tak dlatego, że mało która moneta ma tak zróżnicowane opinie. Należy zauważyć, że mimo iż Ripple jest wysoce scentralizowany, jest również dość często używany i technicznie funkcjonuje prawidłowo. W szczególności usługodawcy z sektora finansowego aktywnie korzystają z Ripple. Liczba partnerstw z uznanymi bankami jest imponująca, co sprawia, że jest on w centrum zainteresowania wszystkich osób ze świata finansów.

To, jak bardzo rozwinie się cena Ripple, zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo kryptowaluta ta zostanie przyjęta i będzie wykorzystywana. Popyt na Ripple jest wciąż wysoki. Na nowym rynku kryptowalut istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ripple równie mocno się rozkręci i utrzyma pozycję lidera. Dlatego prognoza dla Ripple jest pozytywna. Jeśli chcesz zacząć handlować lub kupować Ripple (XRP), jesteś we właściwym miejscu w naszym przeglądzie 3 najlepszych giełd kryptowalutowych. A oprócz Ripple, na jakie kryptowaluty powinniśmy zwrócić uwagę?
Marcin Woźniak

dla autora Marcin Woźniak

Marcin po raz pierwszy usłyszał o blockchainie i bitcoinie w 2018 roku i od razu się w nie wciągnął. Uwielbia wszystko, co ma związek z innowacjami technologicznymi i cyfryzacją finansów. Marcin jest podekscytowany tym, jak blockchain zmieni świat i nie może się doczekać, aby stać się jego częścią!

Leave a Comment