Kryptowaluty prognozy: jakie warto obserwować w latach 2022-2026?

Które kryptowaluty i prognozy wyróżniają się na rok 2022 i kilka następnych lat? Bitcoin przewodzi całemu rynkowi kryptowalut od końca 2020 r. Ethereum pracuje nad nowymi zmianami, które są dość obiecujące. Większość ambitnych firm kryptowalutowych jest wciąż młoda i znajduje się w początkowej fazie rozwoju. Jednak wielu z nich ma już duże doświadczenie i wielkie plany na przyszłość. Niektóre z nich już rozwiązują istniejące problemy związane z Bitcoinem i Ethereum. Jak będzie zmieniał się rynek i jak to wszystko wpłynie na cenę? Jeśli inwestujesz w kryptowaluty, pewnie zadajesz sobie to samo pytanie?

Przewidywania dotyczące kryptowalut – Bitcoin (BTC)

Jako wiodąca i najbardziej uznana kryptowaluta na rynku, długoterminowe prognozy dotyczące Bitcoina są przedmiotem gorących dyskusji. Opinie i prognozy ekspertów finansowych są dość zróżnicowane.

 • Według Billa Gatesa Bitcoin prędzej czy później dojdzie do poziomu 0 dolarów
 • Według JP Morgan, cena Bitcoina wzrośnie do 146 000 USD
 • Bracia Winklevoss uważają, że Bitcoin osiągnie poziom 500 000 USD szybciej niż ktokolwiek przypuszcza
 • Profesor Uniwersytetu Harvarda Kenneth Rogoff uważa, że Bitcoin będzie wart 100 USD w 2028 r.
 • John McAfee, twórca popularnego oprogramowania zabezpieczającego, prognozuje, że za 1 BTC zapłacimy najpierw 1 mln USD, a za 1-2 lata – 2,6 mln USD.

Oto nasze bardziej szczegółowe analizy dotyczące prognoz dla Bitcoina na lata 2023 – 2025 Jeśli chcesz zainwestować w walutę przyszłości, to jesteś we właściwym miejscu – oto nasz przewodnik krok po kroku po zakupie Bitcoina.

Przewidywania dla Ethereum (ETH)

Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, ale jednocześnie potencjał Ethereum może być naprawdę duży. Niektórzy mówią, że jest to Internet 3.0, Internet wartości i niezależności, Internet jutra. Biorąc pod uwagę możliwość tworzenia własnych dApps i DAO na platformie, nie wydaje się to już abstrakcyjnym marzeniem. Jeśli chodzi o długoterminowe prognozy dotyczące kryptowalut, Ethereum jest w dużej mierze uważane za projekt, który odniesie sukces.

 • Walletinvestor uważa jednak, że ETH nie jest dobrą inwestycją długoterminową. Według nich, Ether będzie wart jedynie około 22 USD. Odpowiada to spadkowi ceny o około 920%. Trend ten będzie się utrzymywał przez następne 5 lat, więc w 2024 r. 1 ETH będzie wart około 4 USD
 • Coinswitch w większym stopniu polega na rozwoju rynku i czynnikach ekonomicznych. Ich wycena jest znacznie lepsza. Przewiduje, że rok 2021 będzie ważnym rokiem dla Ethereum. Według prognozy Ethereum do 2025 r. cena Etheru może wynieść 3 844 USD
 • Cryptoground ocenia pozytywny rozwój cen ETH. Za 5 lat cena wyniosłaby 1573 USD za Ether, co oznaczałoby wzrost ceny o około 448%. Stworzyliśmy dla Ciebie bardziej szczegółowe informacje na temat Ether (ETH) Prognoza 2022 – 2025 Jeśli chcesz kupować i handlować kryptowalutami, sprawdź nasze porównanie – 3 najlepszych brokerów kryptowalutowych

Tezos (XTZ) – Przewidywania dotyczące kryptowalut

Tezos wystartował z całkiem udanym ICO, co przyczyniło się do szybkiej zmiany jego ceny. Następnie jednak przez pewien czas projekt znajdował się w stagnacji, a nawet podupadał. Czy nadszedł czas chwały dla Tezos? Czy warto inwestować w Tezos? Sprawdź przewidywania ekspertów:

 • Walletinvestor przewiduje gwałtowny spadek cen Tezos. Według nich, kryptowaluta znajduje się w cyklu spadkowym i prawdopodobnie będzie kontynuować ten trend. Uważają oni, że w 2024 r. Tezos jeszcze bardziej straci na wartości. Przy średniej cenie wynoszącej około 0,058 USD oznaczałoby to około 50-krotny spadek w porównaniu z ceną obecną.
 • BeinCrypto zakłada, że na koniec 2020 roku możliwa będzie wartość 1,30 USD. Jeśli aktualizacja Marigold okaże się sukcesem, do końca 2021 r. wartość Tezos może wzrosnąć do 12 USD. Prognoza Tezos na 2024 r. wynosi 24 USD za monetę.
 • Cryptoground wraz ze swoimi prognozami dotyczącymi kryptowalut uważa, że cena Tezos wzrośnie w ciągu roku. W ciągu najbliższych 5 lat waluta będzie się nadal umacniać. Według prognozy , do 2024 r. możliwe będzie uzyskanie 7,99 USD. Odpowiada to wzrostowi o 621,5% w stosunku do ceny bieżącej. Bardziej szczegółową analizę i inne prognozy wraz z podstawowymi danymi dotyczącymi Tezos opracowaliśmy w publikacji – Prognoza Tezos (2022-2024). Jeśli natomiast zdecydowałeś się już zainwestować w tę kryptowalutę, informacje na ten temat znajdziesz w naszym przewodniku – Gdzie kupić Tezos?

Ripple (XRP) – prognoza dla kryptowalut

 • Eksperci Coinswitch szacują, że Ripple zakończy rok 2020 wzrostem do poziomu 1,40-1 ,50 USD. Do 2023 r. cena za 1 XRP może wynieść 4,52 USD. Prognozy opierają się na analizie algorytmów i potencjalnych scenariuszy rynkowych.
 • Smarteum doszedł do wniosku, że Ripple nadal ma duży potencjał. Ale nie na taką skalę jak w 2017 r. Uważają oni, że do końca 2023 r. Ripple osiągnie wartość od 3 do 5 USD.

Przedstawiliśmy szczegółowe prognozy dotyczące Ripple oraz podstawy kryptowaluty. Jeśli jednak już inwestujesz w Ripple, być może przyda Ci się nasz przewodnik krok po kroku – Jak kupić Ripple?

Przewidywania dotyczące kryptowalut – Litecoin (LTC)

 • Cryptoground, z pomocą własnego algorytmu głębokiego uczenia, przewiduje, że Litecoin osiągnie cenę za 1 monetę w wysokości 398,72 USD. Eksperci podają również prognozę na rok 2025. Wtedy, ich zdaniem, 1 LTC będzie kosztował 437,92 USD.
 • W CryptoInfobase tendencja jest podobna. Oczekuje się jednak, że długoterminowy potencjał wzrostu będzie znacznie wyższy. Uważa się, że LTC doświadczy dwóch poważnych skoków cen w latach 2021 i 2025. W tym roku wartość LTC wzrośnie do 320 USD. Prognoza Litecoin na rok 2025 zakłada cenę 950 USD.

Bardziej szczegółowy przegląd przewidywań dotyczących kryptowalut można znaleźć w naszym dedykowanym artykule – Litecoin prognoza. Jeśli chcesz zainwestować w Litecoin, tutaj znajdziesz przegląd najlepszych giełd kryptowalutowych.

Przewidywania dotyczące kryptowalut – Podsumowanie

To, czy skorzystać z potężnej i sprawdzonej kryptowaluty Bitcoin, czy też poszukać alternatywy w innych kryptowalutach, zależy wyłącznie od upodobań użytkownika. Wszystkie kryptowaluty znajdujące się na szczycie wykresów kapitalizacji mają ogromny potencjał, aby zmienić sposób funkcjonowania finansów.

Marcin Woźniak

dla autora Marcin Woźniak

Marcin po raz pierwszy usłyszał o blockchainie i bitcoinie w 2018 roku i od razu się w nie wciągnął. Uwielbia wszystko, co ma związek z innowacjami technologicznymi i cyfryzacją finansów. Marcin jest podekscytowany tym, jak blockchain zmieni świat i nie może się doczekać, aby stać się jego częścią!

Leave a Comment