Odsetki od depozytów i kredytów w kryptowalutach

Przegląd najlepszych dostawców pożyczek kryptowalutowych i oprocentowania depozytów
2023

CoinLoan

CoinLoan

 • Monety do wynajęcia: USDC, USDT, BUSD, TUSD, PAX, DAI, EUR, GBP, BTC, WBTC, ETH, LTC, XRP, XMR, LINK
 • Odsetki: 4.5 - 11.95%
 • Okres kredytowania: Od 1 miesiąca do 3 lat
 • Siedziba główna: Estonia
 • Metody płatności: SEPA, SWIFT, kryptowaluty
Binance

Binance

 • Monety do wynajęcia: BTC, ETH, LTC, XRP, XLM, BCH, BNB, BUSD, EOS, ETC, LINK, TRX, USDT
 • Odsetki: konkurencyjne - sprawdź aktualne
 • Okres kredytowania: od 7 dni do 180 dni
 • Siedziba główna: Malta
 • Metody płatności: SEPA, SWIFT, kryptowaluty, MasterCard, Visa

Którzy dostawcy są najlepsi do udzielania i zaciągania pożyczek w kryptowalutach

Obecnie istnieje wiele klas aktywów, które zapewniają atrakcyjne stopy zwrotu. Obejmuje to kryptowaluty, akcje, nieruchomości i pożyczki P2P. Te opcje inwestycyjne stanowią jednak tylko wybrane z dostępnych opcji. W szczególności produkty hybrydowe, takie jak pożyczki pod zastaw kryptowalut, otwierają interesujące możliwości inwestycyjne. W naszym porównaniu pożyczek pokazujemy, którzy dostawcy są naprawdę dobrzy dla kredytów w bitcoinach i jak sprawić, by pożyczanie kryptowalut zakończyło się sukcesem.

Oto najlepsze platformy pożyczek kryptowalutowych, które umożliwiają zaciąganie i udzielanie pożyczek w kryptowalutach

Po sprawdzeniu wielu witryn oferujących pożyczki i kredyty w kryptowalutach, naszymi faworytami pod względem bezpieczeństwa, w połączeniu z korzystnymi warunkami procentowymi, to CoinLoan i Binance.

Binance również trafia na listę najlepszych giełd kryptowalutowych.

 

1. CoinLoan – platforma do udzielania i zaciągania pożyczek kryptowalutowych

 


Coinloan logo

Ocena:

9.2

Zarząd Główny Estonia
Kryptowaluty do wynajęcia USDC, USDT, BUSD, TUSD, PAX, DAI, EUR, GBP, BTC, WBTC, ETH, LTC, XRP, XMR, LINK itp.
Odsetki od kredytu 4.5% – 11.95%
Okres kredytowania 1 miesiąc – 3 lata
Metody płatności Kryptowaluty, SEPA, SWIFT

Bezpieczeństwo

Odsetki od depozytów

Odsetki od kredytówRejestracja »Wiemy to z naszego banku. Pozostawiasz swoje pieniądze na koncie bankowym i otrzymujesz odsetki. Im dłuższy horyzont inwestycyjny, tym większe odsetki otrzymujemy.

Obecnie znajdujemy się w fazie bardzo niskich bankowych stóp procentowych w tym kraju, co wpływa na nasze codzienne dochody z odsetek od oszczędności. Bankowe stopy procentowe w skali roku wynoszą obecnie poniżej 1%, a w niektórych miejscach w Europie sięgają nawet -0,5% ujemnych odsetek.

W sektorze kryptowalut istnieją również firmy, w których można zdeponować swoje kryptowaluty, takie jak Bitcoin czy Ethereum, aby bank lub firma mogły udzielać za ich pomocą pożyczek. Ten, kto wysyła środki do instytucji, tj. pożyczkodawcy, otrzymuje za nie odsetki. Stopy procentowe w sektorze kryptowalut są wyjątkowo atrakcyjne.

Taką firmą jest CoinLoan, na przykład w momencie pisania tego artykułu można uzyskać zwrot w wysokości 7,2% w przypadku bitcoina i 12,3% w przypadku euro lub stablecoina.

  • CoinLoan to europejska platforma P2P do udzielania pożyczek kryptowalutowych
  • Zarabiaj dzienne odsetki w wysokości do 12,3% od osiemnastu obsługiwanych kryptowalut, stablecoinów i FIATów
  • Pożyczki od kryptowaluty do fiat, od kryptowaluty do kryptowaluty i od fiat do kryptowaluty bez sprawdzania historii kredytowej
  • Użytkownik może kupować, sprzedawać i wymieniać aktywa. Obsługa przelewów fiat za pośrednictwem systemów SWIFT, SEPA, Visa, MasterCard, przelewów bankowych i AdvCash.
  • Oferują one przyjazną dla użytkownika platformę, która obsługuje systemy Android i iOS.
  • Na swojej platformie stosują różne techniki zabezpieczeń i są całkowicie przejrzyste w zakresie stosowanych przez siebie praktyk bezpieczeństwa.coinloan oprocentowanie bitcoinów

CoinLoan umożliwia inwestorom udzielanie pożyczek pożyczkobiorcom, którzy posiadają zweryfikowane zabezpieczenie w postaci kryptowalut. Okresy kredytowania wynoszą od 1 miesiąca do 3 lat bez kar za przedterminową spłatę. W CoinLoan otrzymasz 7,2% rocznie zarówno dla BTC, jak i ETH.

Dodatkowo oferuje do 12,3% w skali roku dla stablecoinów. Stawki APY zawierają jednak 2% nagrodę za zobowiązanie CLT. CoinLoan oferuje więc najlepsze oprocentowanie tym, którzy posiadają tokeny i są skłonni zastawić je na poczet odsetek.

CoinLoan oferuje pożyczki pod zastaw kryptowalut, stablecoinów i fiatów. Pożyczki są zatwierdzane natychmiast. Nie są wymagane żadne dokumenty ani sprawdzanie historii kredytowej, ponieważ liczy się tylko majątek stanowiący zabezpieczenie. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę należy obowiązkowo przeprowadzić kontrolę KYC.

Twoje zabezpieczenie jest przechowywane bezpiecznie u powiernika. Stopy procentowe wynoszą od 4,5% do 11,95%.

Minimalny okres kredytowania wynosi 1 miesiąc, a maksymalny – 3 lata. Minimalna kwota kredytu jest różna dla wszystkich aktywów. Można zaciągnąć nieograniczoną liczbę kredytów. Wszystkie informacje o Twoich kredytach będą dostępne w sekcji “Moje kredyty”.

Możesz spłacić kredyt z wyprzedzeniem, płacąc jedynie odsetki za wykorzystany okres. Nie musisz spłacać kredytu w tej samej kryptowalucie, w której go otrzymałeś. Nie nalicza się żadnych kar ani nie blokuje się środków.

CoinLoan będzie próbował dokonać automatycznej spłaty, jeśli nie będziesz w stanie spłacić pożyczki, jeśli masz środki w portfelu. W przypadku braku środków finansowych, aby uruchomić spłatę, bank upłynni część zabezpieczeń.

Więcej informacji na temat pożyczek oferowanych przez platformę można znaleźć w naszej szczegółowej recenzji i ocenie CoanLoan.

2. Binance – odsetki od lokat i dostępnych kredytówBinance logo

Ocena:

9.1

Siedziba główna Malta
Kryptowaluty do wynajęcia USDT, BUSD, USDC, 1INCH, AAVE, ADA, ALGO, ATOM, AVAX, BAKE, BAND, BAT, BCH, BTC, CHZ, COMP, CRV, DAI, DAR, DASH, DOGE, DOT, DYDX, ENJ, EOS itp.
Odsetki od kredytu Aktualne warunki na oficjalnej stronie
Okres kredytowania 7 dni – 180 dni
Metody płatności Kryptowaluty, SEPA, VISA, MasterCard

Bezpieczeństwo

Odsetki od depozytów

Odsetki od kredytówRejestracja »Binance jest jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalut na rynku. W związku z tym poziom bezpieczeństwa jest dobry, a stopy procentowe są szczególnie konkurencyjne. Jednak oprócz handlu kryptowalutami istnieją również inne usługi, takie jak Binance Savings. Binance Savings to rodzaj dochodowej książeczki oszczędnościowej na kryptowaluty.

W chwili pisania tego tekstu Binance oferuje ponad 70 różnych kryptowalut dostępnych w sekcji “Pożyczki kryptowalutowe”.
pożyczki kryptowalutowe binance 1

pożyczki kryptowalutowe binance 2

pożyczki kryptowalutowe binance 3

pożyczki kryptowalutowe binance 4

pożyczki kryptowalutowe binance 5

W tym celu inwestorzy muszą posiadać kompatybilne kryptowaluty lub kupić je bezpośrednio w serwisie Binance, a następnie zainwestować je za pośrednictwem serwisu Binance Savings. Następnie Binance pożycza te kryptowaluty i nagradza inwestora atrakcyjnym oprocentowaniem. Z kolei stopy procentowe różnią się w zależności od różnych kryptowalut i mają “Średnią roczną stopę zwrotu”. Wartość ta jest jednak zawsze oparta na odsetkach z ostatnich 7 dni i pomnożona przez 365. Dlatego też rzeczywisty zwrot może różnić się od wcześniej oszacowanego.

Co to są pożyczki kryptowalutowe?

W zasadzie pożyczki kryptowalutowe są podobne do pożyczek P2P. Klasyczne platformy P2P łączą pożyczkobiorców z pożyczkodawcami i funkcjonują bez potrzeby korzystania z banków. To samo dotyczy pożyczek kryptowalutowych, P2P, ale z wykorzystaniem walut kryptowalutowych.

Pożyczkodawca udostępnia swoje kryptowaluty na rynku i pobiera za to stałą stawkę. W tym celu kryptowaluty muszą znajdować się w portfelu platformy. W okresie obowiązywania pożyczki kryptowalutowej pożyczkodawca otrzymuje odsetki od przekazanych monet. Na koniec okresu spłaty cała inwestycja wraca do pożyczkodawcy. W związku z tym otrzymuje z powrotem swoje monety wraz z uzyskanymi odsetkami.

Szczególnie atrakcyjne w pożyczaniu kryptowalut jest to, że jest to praktycznie doskonałe podejście do generowania dochodu pasywnego. Zyski zależą jednak w dużym stopniu od używanej platformy i pożyczonej kryptowaluty. W przeciwieństwie do klasycznych pożyczek udzielanych na uznanych platformach P2P, zyski są nieco niższe. Średnia stopa zwrotu dla platform kryptowalutowych jest na poziomie jednocyfrowym. Istnieje jednak również możliwość uzyskania wyższych zysków. Na przykład w przypadku Crypto.com inwestorzy, którzy przeznaczą lokalny token CRO, mogą oczekiwać atrakcyjnych zwrotów w średnim dwucyfrowym przedziale.

W przypadku pożyczania monet o ugruntowanej pozycji, takich jak Bitcoin i Ethereum, zwroty są nieco niższe. Następnie chcemy wyjaśnić, dlaczego udzielanie pożyczek może być nadal opłacalne.

lending crypto

Czym różnią się pożyczki kryptowalutowe od zwykłych pożyczek P2P?

Największa różnica jest oczywista – podczas gdy zwykłe pożyczki lub P2P opierają się na walutach fiat, w przypadku pożyczek kryptowalutowych sprawy mają się nieco inaczej. Tutaj inwestorzy muszą posiadać kryptowaluty, aby móc je pożyczać na rynku.

Ponadto, w branży pożyczek kryptowalutowych nie ma niezliczonych rodzajów pożyczek, takich jak finansowanie nieruchomości, pożyczki konsumenckie czy pożyczki dla firm. Zamiast tego cała procedura jest bardzo ustandaryzowana, anonimowa i szybka. Każdy, kto już zdobył doświadczenie jako inwestor P2P, będzie musiał najpierw przyzwyczaić się do nowego podejścia. W tym przypadku nie ma żadnej weryfikacji dokumentów dotyczących projektu pożyczki ani przeszłości pożyczkobiorcy.

Zamiast tego kredytobiorcy muszą wystawić własne aktywa i zdeponować je jako zabezpieczenie. Jeśli kredyt nie jest już obsługiwany, te tak zwane papiery wartościowe mogą zostać upłynnione w celu zmniejszenia lub nawet wyrównania straty inwestora. W rezultacie cały proces opiera się na zaufaniu konsumentów.

Jak działa udzielanie kredytów w kryptowalutach?

Mówiąc prościej, istnieją dokładnie trzy strony udzielania kredytów w kryptowalutach:

 1. Pożyczkodawca lub pożyczkobiorca
 2. Kredytobiorca lub kredytodawca
 3. Platforma techniczna

Pożyczkodawca zasadniczo udostępnia swoje kryptowaluty za pośrednictwem platformy technicznej i otrzymuje z tego tytułu wynagrodzenie. Jak już wspomniano, dokładnie to, co to jest, zależy od rodzaju kryptowaluty i platformy. W ten sposób na koniec okresu kredytowania monety są zwracane kredytodawcy wraz z uzgodnionymi odsetkami. Niewielka część tego zgłoszonego zwrotu trafia z kolei do platformy technicznej, która w ten sposób zarabia na swoim modelu biznesowym.

W jaki sposób inwestorzy zarabiają na pożyczaniu kryptowalut?

W związku z tym można by pomyśleć, że pożyczkobiorca lub pożyczkodawca jest uzależniony od zmian ceny kryptowaluty w czasie trwania pożyczki. W rzeczywistości kredyt nie jest udzielany w walucie krajowej, lecz w kryptowalucie. W rezultacie nie ma znaczenia, czy cena 1 BTC wynosi 32 000 USD, czy nawet 100 000 USD, ponieważ saldo zadłużenia nadal wynosi 1 BTC.

W związku z tym pożyczkobiorca musi wykorzystać pożyczoną kryptowalutę do wygenerowania zwrotu. Czasami nie jest jasne, co pożyczkobiorca robi z kapitałem. W takim przypadku kredytodawcy muszą mieć nadzieję, że osiągnięty zwrot będzie dodatni i że ich kapitał zostanie spłacony. Na przykład na wielu platformach nie jest możliwe wykorzystywanie aktywów. Dlatego platformy chcą zapobiec sytuacji, w której generowanie zwrotów stanie się spekulacją. Zamiast tego kapitał może być wykorzystany jako zabezpieczenie. W związku z tym kredytobiorcy mają trzy możliwości generowania zysków:

 • Opcje zakupu
 • Opcje sprzedaży
 • Handel kryptowalutami z depozytem zabezpieczającym

Ogólnie rzecz biorąc, inwestorzy mogą zobaczyć, jak wygląda wykorzystanie środków na przejrzystych platformach. Krótko mówiąc, dane te są haszowane i udostępniane społeczności. Umożliwia to również inwestorom monitorowanie, czy generowane są zyski. Jeśli tak nie jest, ryzyko oczywiście rośnie stopniowo.

Jakie są zagrożenia związane z pożyczkami kryptowalutowymi?

W przeciwieństwie do klasycznych pożyczek P2P, utrata zdolności kredytowej nie stanowi tutaj istotnego problemu. Na niektórych platformach inwestorzy ryzykują raczej oddanie własnych monet i tokenów w ręce obcej osoby. Jak mówi powiedzenie: “To nie twoje klucze, to nie twoje monety”, inwestorzy ponoszą tu pewne ryzyko. W przypadku braku zabezpieczeń, jak to ma miejsce w przypadku posiadania kryptowalut, ryzyko wzrasta.

Dlatego przechowywanie naszych własnych monet na scentralizowanej platformie do pożyczania kryptowalut wiąże się z ryzykiem, ponieważ nie mamy już pełnej kontroli nad monetami. Jeśli porównamy to z ryzykiem związanym z klasycznymi platformami pożyczkowymi, różnica jest niewielka, ponieważ również w tym przypadku zainwestowane pieniądze są “bezpieczne” tylko wtedy, gdy trafiają z powrotem na własne konto.

Jednak wokół największych platform utworzyły się już duże społeczności. Oznacza to, że jeśli coś pójdzie nie tak, szybko pojawią się głosy sprzeciwu w serwisach takich jak Twitter czy Telegram. Świadczeniodawcy również są świadomi tej przejrzystości, dlatego jak dotąd błędy zdarzały się rzadko.

Które platformy pożyczek kryptowalutowych są naprawdę dobre?

W ten sposób doszliśmy do wyboru platform pożyczek kryptowalutowych. Poniższe platformy oferują dobre zyski, rozbudowaną sieć i łatwość obsługi.

Wnioski

Pożyczanie kryptowalut to bardzo interesujący sposób na generowanie dodatkowych zysków z posiadanych kryptowalut. Inwestorzy powinni jednak zawsze polegać na przejrzystych i dobrze funkcjonujących platformach, aby uzyskać dobry przepływ informacji o bieżących wydarzeniach. Nasze wyróżnione platformy przekonują bardzo dobrym asortymentem, atrakcyjnymi zwrotami z pożyczek i znaną marką. Jeśli nie masz doświadczenia w udzielaniu kredytów w kryptowalutach, powinieneś zacząć od mniejszej inwestycji.

Obecnie najlepszą ofertę można uzyskać od CoinLoan ponieważ stopy procentowe są szczególnie interesujące zarówno w przypadku depozytów, jak i kredytów. Platforma jest regulowana przez UE i znajduje się w Estonii, renomowanym centrum finansowym UE.

Crypto.com

CoinLoan

Binance

Logo
Crypto.com
Coinloan Logo
Binance
Przegląd
Założona w
2016
2017
2017
Siedziba główna
Hongkong, Bułgaria
Estonia
Malta, Hongkong
Metody wpłat
Przelew bankowy VISA MasterCardBTC
Kryptowaluty, SEPA, SWIFT
VISA MasterCardBTC
Kredyty
Monety do wynajęcia
BTC, ETH, LTC, XRP, BNB, CRO, LINK, BAT, MKR, PAX, XLM, ATOM, XTZ, BCH, Stablecoins
USDC, USDT, BUSD, TUSD, PAX, DAI, EUR, GBP, BTC, WBTC, ETH, LTC, XRP, XMR, LINK
BTC, ETH, LTC, XRP, XLM, BCH, BNB, BUSD, EOS, ETC, LINK, TRX, USDT
Odsetki od kredytu
4 – 14%
4.5 – 11.95%
0,22 – 15%
Okres kredytowania
Elastyczny, 30 dni, 90 dni
Od 1 miesiąca do 3 lat
Codziennie, 15 dni, 30 dni
Odsetki złożone
Minimalny okres
Brak
Brak
do 30 dni
Liczba użytkowników
10.000.000+
Nieznany
30.000.000+
Dodatkowe dodatki
Oprocentowanie do 14,5% w USDC
108,7 mln USD finansowania
“Savings”

CoinLoan

Logo
Coinloan Logo
Przegląd
Założona w
2017
Siedziba główna
Estonia
Metody wpłat
SEPA, SWIFT, kryptowaluty
Kredyty
Monety do wynajęcia
USDC, USDT, BUSD, TUSD, PAX, DAI, EUR, GBP, BTC, WBTC, ETH, LTC, XRP, XMR, LINK
Odsetki
4.5 – 11.95%
Okres kredytowania
Od 1 miesiąca do 3 lat
Odsetki złożone
Minimalny okres
Brak
Liczba użytkowników
Nieznany
Dodatkowe dodatki
108,7 mln USD finansowania

Binance

Logo
Binance
Przegląd
Założona w
2017
Siedziba główna
Malta, Hongkong
Metody wpłat
VISA MasterCardBTC
Kredyty
Monety do wynajęcia
BTC, ETH, LTC, XRP, XLM, BCH, BNB, BUSD, EOS, ETC, LINK, TRX, USDT
Odsetki
0,22 – 15%
Okres kredytowania
Codziennie, 15 dni, 30 dni
Odsetki złożone
Minimalny okres
do 30 dni
Liczba użytkowników
30.000.000+
Dodatkowe dodatki
“Savings”
Dean Dec

dla autora Dean Dec

Po raz pierwszy zetknął się z kryptowalutami na początku 2017 roku i od tego czasu jest zafascynowany technologią i możliwymi globalnymi problemami, które może rozwiązać. Rewolucyjny potencjał technologii blockchain ekscytował go i przyczynił się do jego zawodowego skupienia na digitalizacji i bitcoinie.