Crypto.com przypadkowo przekazuje 10,5 miliona dolarów Australijce

Platforma handlu kryptowalutami Crypto.com przypadkowo przelała australijskiej kobiecie 10,5 miliona dolarów podczas przetwarzania zwrotu 100 dolarów i nie zauważyła błędu przez siedem miesięcy.

Firma, która zapłaciła hollywoodzkiemu gwiazdorowi Mattowi Damonowi za występ w reklamie na Super Bowl z hasłem “fortuna sprzyja odważnym”, odkryła, że przypadkowo przelała kwotę na rzecz Tevamanogari Manivel z Melbourne w grudniu 2021 roku, siedem miesięcy po popełnieniu błędu.

Crypto.com, który w Australii działa jako Foris GFS, wypłacił 10,5 mln dolarów zamiast 100, po tym jak numer konta Manivela został przypadkowo wpisany w polu kwoty płatności. Firma rozpoczęła w tym roku proces w Sądzie Najwyższym Wiktorii i w lutym otrzymała pozwolenie na zamrożenie konta Manivela w Commonwealth Bank, ale większość pieniędzy została przelana na inne konta, które później zostały zamrożone.

Sąd usłyszał, że 1,35 miliona dolarów z pieniędzy zostało wykorzystane na zakup domu z czterema sypialniami w Craigyburn na północy Melbourne w lutym, a następnie własność nieruchomości została przeniesiona na nazwisko siostry Manivela, Tilagwati Gangadori, która mieszka w Malezji. Próby doręczenia Gangadori nakazu zamrożenia środków nie powiodły się, ponieważ nie odpowiedziała ona na e-maile od prawników Crypto.com. Jedyną informacją przekazaną sądowi była odpowiedź na e-mail prawników Manivela o treści “otrzymałem, dziękuję”.

Prawnicy Manivel’a poinformowali Crypto.com, że Gangadori “szukał porady prawnej”, usłyszał sąd. W rezultacie wydano wyrok zaoczny na korzyść Crypto.com, zmuszając Gangadory’ego do jak najszybszej sprzedaży nieruchomości, a pieniądze miały trafić do Crypto.com, wraz z odsetkami w wysokości 27 369,64 USD i kosztami. Crypto.com odmówił komentarza na temat pozwu w czasie, gdy był on w sądzie.

W czerwcu Crypto.com poinformował, że zwolnił 260 swoich pracowników z powodu spadku koniunktury na rynku kryptowalut. The Verge donosi jednak, że firma po cichu zwolniła o wiele więcej osób i nie poinformowała o tym pozostałych pracowników. Spadek koniunktury na rynku kryptowalut nastąpił zaledwie kilka miesięcy po tym, jak AFL ogłosiła pięcioletnie partnerstwo z Crypto.com, aby stać się “oficjalną platformą wymiany i handlu kryptowalutami dla Australian Football League (AFL)”.

W maju Crypto.com powiedział, że nadal jest w pełni zaangażowany w tę transakcję. “Jesteśmy dobrze finansowani i są to wieloletnie kontrakty, które będą odgrywać kluczową rolę w naszej misji przyspieszenia przejścia świata na kryptowaluty” – powiedział rzecznik firmy. Zobacz więcej o giełdzie kryptowalut w naszej recenzji crypto.com.

Marcin Woźniak

dla autora Marcin Woźniak

Marcin po raz pierwszy usłyszał o blockchainie i bitcoinie w 2018 roku i od razu się w nie wciągnął. Uwielbia wszystko, co ma związek z innowacjami technologicznymi i cyfryzacją finansów. Marcin jest podekscytowany tym, jak blockchain zmieni świat i nie może się doczekać, aby stać się jego częścią!

Leave a Comment