Crypto.com Opinie, bonus na start i karty z 1-5% cashbackiem

Coraz więcej startupów udowadnia, że kryptowaluty i tradycyjne pieniądze nie wykluczają się wzajemnie. Podobnie jest z Crypto.com, która oprócz konta bankowego oferuje kartę kredytową, a dla nowych klientów – darmowe bitcoiny o wartości do 50 dolarów. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość bezpośredniego inwestowania w ponad 50 kryptowalut przy użyciu pieniędzy fiat. Ponadto inwestorzy, którzy posiadają token CRO, mogą uzyskać zwrot w wysokości do 14%, stakując swoje tokeny. Przeczytaj recenzje i opinie Crypto.com po naszym doświadczeniu z platformą.

eToro

9.5

Polska
Załóż konto »

Ostrzeżenie o ryzyku 67% rachunków inwestorów prywatnych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.


Binance лого

9.1

Polska


crypto.com logo

8.2

Polska

Crypto.com – portret firmy

Crypto.com istnieje od 2016 roku, kiedy firma działała jeszcze pod nazwą Monaco Technologies. Nazwa została zmieniona na Crypto.com dopiero w lipcu 2018 r. Jednym z najważniejszych czynników zmiany nazwy jest odpowiadająca jej domena, którą Crypto.com zabezpieczyła za kwotę szacowaną na 12 mln USD.

Obecnie firma jest jednym z uznanych dostawców na rynku handlu kryptowalutami, posiadającym konto Visa i kartę debetową. Wystarczy aplikacja mobilna crypto.com, aby handlować ponad 50 walutami kryptowalutowymi z wieloma walutami fiat – w tym euro.

W samej Europie firma ma trzy oddziały: w Bułgarii, na Malcie i w Szwajcarii. Firma ma także kilka oddziałów w Chinach, Hongkongu, Singapurze i USA. W związku z tym przejrzystość i bezpieczeństwo odgrywają szczególnie dużą rolę w jej rozwoju. Do tej pory wprowadzono liczne aktualizacje i ulepszenia aplikacji, dzięki którym użytkownicy mogą korzystać z nowych funkcji i usług.

Zalety Crypto.com

 • Dobra aplikacja mobilna
 •  Karta debetowa z wysokim zwrotem gotówki od 1 do 5%
 • Kryptowaluta yield i kryptowaluta credit – szczególnie interesujące dla inwestorów
 • Bezwarunkowo dostępna karta kredytowa
 • Visa jako dostawca usług płatniczych
 • Transakcje SEPA i wpłaty kartą kredytową
 • Dobry proces KYC dla nowych klientów
 • Łatwe kupowanie i sprzedawanie kryptowalut

Wady Crypto.com

 • Klucze prywatne są własnością Crypto.com
 • Aplikacja nie jest dostępna w języku angielskim
 • Nie ma jeszcze długoterminowego doświadczenia na rynku
 • W teście wystąpił przypadek zablokowania przez bank płatności na rzecz Crypto.com

Karta kredytowa Crypto.com 1% do 5% cashback

  crypto com midnight card cashback crypco com ruby card cashback crypto.com royal jade cashback crypto.com rose cashback crypto.com obsidian card cashback
Typ karty Midnight Blue Ruby Steel Red Royal Indigo / Jade Green Rose Gold / Icy White Obsydian
Odpowiednik stakingu CRO w € €0 €350 €3500 €35 000 €350 000
Cashback 0% 1% 2% 3% 5%
Bezpłatna wypłata w ciągu miesiąca €200 €400 €800 €800 €1000
Bezpłatne przewalutowanie w miesiącu €2000 €4000 €10 000 €15 000 Bez ograniczeń
Stosowany kurs wymiany od 04.02.2022: 1 CRO = 0,35 euro

 

Karta Midnight Blue od Crypto.com z 0% cashback

crypto com midnight card cashback

Jednym z głównych elementów Crypto.com jest ich karta kredytowa. Dostępnych jest kilka dość ciekawych promocji cashback. Użytkownicy, którzy nie mają CRO na staking, mogą poprosić o darmową kartę Midnight Blue z 0% cashback

Karta Ruby Steel Red z 1% cashback

crypco com ruby card cashback

Każdy, kto postawił już 1 000 CRO, może otrzymać kartę debetową Ruby Steel Red. W tym przypadku nagroda CRO wzrasta do 1% za wszystkie wydatki dokonane przy użyciu karty. Dzięki temu otrzymasz 100% zwrotu kosztów subskrypcji Spotify. W chwili pisania tego tekstu 1000 CRO to równowartość około 400 dolarów, czyli około 350 euro.

Karta Purple i Royal Indigo lub Jade Green z 2% cashback

crypto.com royal jade cashback

Jeśli chcesz wpłacić 3 500 EUR, aby zgarnąć 10 000 CRO, możesz poprosić o zieloną kartę debetową Jade Green lub fioletową Royal Indigo. Obecnie dostępne jest 2% cashback od wszystkich transakcji oraz pełny cashback na Spotify i Netflix, a także bezpłatny dostęp do saloników VIP na lotniskach.

.

Biała i różowa karta Rose Gold lub Icy White z 3% cashback

crypto.com rose cashback

Kolejna karta to Rose Gold / Icy White. W tym przypadku, przy inwestycji od 35 000 do 100 000 CRO, oprócz wyższego cashbacku – w tym przypadku 3% – przysługuje również zwrot kosztów członkostwa:

 • Spotify
 • Netflix
 • Amazon Prime
 • Saloniki VIP w portach lotniczych

Czarna Karta Obsidian zapewniająca 5% cashback

crypto.com obsidian card cashback

Szczególnie bogata jest oferta czarnych kart premium. W tym przypadku dla 1 000 000 CRO wymagana jest inwestycja o wartości ponad 350 000 euro. W zamian za to użytkownicy otrzymują 5% cashback przy płatnościach kartą. A także dodatkowo kilka miesięcznych abonamentów:

 • Spotify
 • Netflix
 • Amazon Prime
 • Saloniki VIP w portach lotniczych
 • 10% zniżki w Expedii
 • 10% od Airbnb

Ogólnie rzecz biorąc, kampanie cashback są szczególnie ekscytujące i znacznie różnią się od ofert znanych operatorów kart kredytowych.

Osoby, które zdecydują się na użycie karty kredytowej z Crypto.com, powinny pamiętać o konieczności potwierdzenia swojego adresu. Do tego celu można wykorzystać pismo z banku, rachunek za media lub fakturę za telefon komórkowy.

Crypto.com Opinie – nasze doświadczenia z aplikacją

Z założenia Crypto.com jest produktem, który łączy klasyczny świat finansów ze światem kryptowalut. Dużą rolę odgrywa tu aplikacja dostępna na systemy Android i iOS. Korzystając z karty debetowej Visa, użytkownicy mogą również używać konta do dokonywania płatności w tradycyjnych punktach sprzedaży detalicznej.

Kryptowalutowa karta kredytowa może być używana w kraju, a korzystanie z systemu Visa zapewnia wysoką dostępność transakcji płatniczych. Transakcji nie można jednak kompensować wyłącznie z walutami fiat. Zamiast tego użytkownicy mają możliwość wymiany swoich kryptowalut na euro lub inne waluty krajowe.

Dlatego z naszego doświadczenia wynika, że Crypto.com podejmuje jeden z najbardziej złożonych procesów związanych z używaniem kryptowalut w życiu codziennym. Jednak prawdziwe znaczenie Crypto.com zyskała dopiero po opublikowaniu karty kredytowej dla rynku europejskiego. Została ona oficjalnie ogłoszona 21 stycznia 2020 roku, a wysyłka kart rozpoczęła się w maju.

aplikacja mobilna crypto.com dla darmowych bitcoinów
aplikacja mobilna crypto.com

Doświadczenie z Crypto.com – jak portfel sprawdza się w codziennym życiu

Po zainstalowaniu aplikacji i otwarciu konta, Crypto.com działa podobnie do każdego nowoczesnego konta bankowego. Nie ma jednak jeszcze tekstów w języku angielskim, dlatego niezbędna jest podstawowa znajomość tego języka.

Każda kryptowaluta ma swój własny portfel. Dostępnych jest ponad 50 różnych kryptowalut i tokenów. Należą do nich popularne monety, takie jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin. Jednak również popularne tokeny, takie jak Chainlink, mogą być przedmiotem obrotu za pośrednictwem Crypto.com. W przeciwieństwie do innych rynków, handel kryptowalutami nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Szczególne wrażenie w teście zrobiły elastyczne opcje płatności. W strefie euro realizowane są płatności w ramach SEPA i poza nim. W tym celu inwestorzy otrzymują swój własny numer IBAN z siedzibą w Anglii. Nasz pierwszy przelew dotarł w ciągu 2 dni roboczych, a inni użytkownicy informowali o jeszcze szybszych transakcjach.

Inwestorzy mogą jednak również przechowywać swoją kartę kredytową i kupować kryptowaluty. W teście jednak pierwsza transakcja kartą kredytową została zablokowana – pomogła dopiero rozmowa wyjaśniająca z bankiem.

Wreszcie – i to jest szczególnie interesujące – w Crypto Wallet można również kupować karty podarunkowe. Użytkownicy otrzymują za to do 10% zwrotu gotówki. Przetestowaliśmy działanie karty przedpłaconej Apple App Store, aby sprawdzić jej funkcjonalność. Odpowiedni zwrot gotówki otrzymano jako kredyt w CRO. Cashback jest obecnie dostępny dla ponad 120 firm.

Token Crypto.com – CRO

Do sierpnia 2020 r. w ofercie Crypto.com znajdowały się dwa różne tokeny: MCO i CRO. Operatorzy postanowili jednak zaprzestać stosowania MCO i skupić się na tokenie CRO. Na Coinmarketcap, CRO znajduje się obecnie na 9 miejscu i tym samym udało mu się wyprzedzić inne projekty, takie jak Tezos czy EOS.

Crypto Earn – pożyczki kryptowalutowe w Crypto.com

Program “Crypto Earn” jest szczególnie ekscytujący dla inwestorów. Crypto Earn to usługa, dzięki której można zarabiać odsetki przy użyciu własnych kryptowalut. Oprócz zysków z kryptowalut, inwestorzy mogą obecnie zarobić do 14%. Tak wysokie oprocentowanie inwestorzy uzyskują jednak tylko dzięki CRO. W tym celu należy systematycznie inwestować tokeny przez trzy miesiące.

Alternatywnie inwestorzy mogą inwestować w inne monety i tokeny. Popularny stablecoin USDC jest oprocentowany nawet na 14% w skali roku. Ponieważ jest to usługa polegająca na udzielaniu pożyczek, zwrot nie jest oczywiście stały. Zasadniczo Crypto.com pożycza monety i tokeny innym inwestorom i wypłaca odsetki od tych pożyczek. Pożyczkodawcy (inwestorzy) i ich koszty własne mogą zostać pokryte z uzgodnionej stopy procentowej.

Crypto.com dopisuje odsetki do portfela co siedem dni. Nie są one automatycznie reinwestowane. Osoby, które zdeponują co najmniej 10 000 CRO, mogą skorzystać z wyższego oprocentowania. Na podstawie naszych doświadczeń z Crypto.com i innymi platformami pożyczkowymi możemy stwierdzić, że 18% zwrot z zainwestowanego CRO jest bardzo dobry. Jednak inne monety również osiągają dobre stopy zwrotu, nawet do 12%. Szczególnie na początku zaskoczyła nas duża rozpiętość cenowa, a terminy od 1 do 3 miesięcy są również korzystne. Nie podoba nam się jednak, że inwestycja jest stała. W związku z tym nie mam możliwości sprzedaży monet w uzgodnionym terminie. Ponadto – jest to częsta wada platformy – ja jako inwestor nie posiadam klucza prywatnego. W rezultacie, jako inwestor, nie mam żadnej realnej kontroli nad swoimi monetami.

Jak powstają wysokie stopy procentowe w Crypto Earn?

Zarabianie na kryptowalutach to tylko jedna strona medalu, ponieważ oprócz odsetek od zainwestowanego kapitału istnieje również oferta kredytowa, która zarabia na tych odsetkach. Wszystkie pożyczki są zabezpieczone kryptowalutą, którą pożyczkobiorcy muszą zdeponować. Takie podejście znacznie zmniejsza ryzyko niespłacenia pożyczki, a także pozwala Hodlerom zachować swoje kryptowaluty.

Jak widać z listy, Earn to doskonale opłacalny model biznesowy dla Crypto.com. Crypto Earn generuje od 2 do 8% wydatków – to odsetki należne od inwestycji. Z drugiej jednak strony, usługi te przynoszą od 8 do 12% zwrotu. W najgorszym przypadku firma nic nie zarobi na tej usłudze.

Każdy, kto wypłaca pożyczkę w Crypto.com, akceptuje fakt, że firma uzyskuje prawo do sprzedaży zdeponowanych kryptowalut w okresie obowiązywania umowy. Z punktu widzenia platformy ma to sens w przypadku dobrych okazji handlowych. W ten sposób można również znacznie zwiększyć stopę zwrotu z 8 do 12%.

Nasze doświadczenie z Crypto Earn

Z naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że Crypto Earn jest skutecznym sposobem na generowanie pasywnego dochodu. W teście zdeponowaliśmy 10 000 CRO w ciągu jednego miesiąca i osiągnęliśmy stopę zwrotu w wysokości 16% rocznie. 10 000 CRO jest zwykle wystarczająco dobrym punktem odniesienia, ponieważ wzrasta możliwy do osiągnięcia zysk.

Crypto Earn coins
Kryptowaluty obsługiwane przez Crypto Earn

Kryptowaluta Earn może być również atrakcyjna pod względem użyteczności. Obsługa jest prosta i wydaje się nie sprawiać kłopotów. Jeśli walutą podstawową jest euro, zarobki są automatycznie przeliczane na euro. Gdy tylko do portfela CRO wpływają wypłaty, wysyłane jest powiadomienie. Z jednej strony jest to wygodne, a z drugiej bardzo sprytne, ponieważ regularne wypłaty są zdecydowanie motywujące.

Wszystkie pakiety wypłat i poszczególne kredyty odsetkowe można wyeksportować za pomocą pliku CSV. W ten sposób dane mogą być doskonale zintegrowane z prezentacją portfolio. Aby móc bardziej elastycznie reagować na otoczenie rynkowe, idealne są warunki tylko jednomiesięczne. Szczególnie interesujący jest efekt procentu składanego, który wynika z dodatkowego zwrotu z tokenów CRO.

Bonus powitalny: Do 50$ darmowej kryptowaluty 

Crypto.com został założony dopiero w 2016 roku, a więc jest jeszcze stosunkowo młody. Mimo to firma pracuje nad własnym rozwojem i liczy na szybko rosnącą liczbę użytkowników.

A co jest lepsze niż dobre doświadczenia z Crypto.com? Dobre i uczciwe rekomendacje od przyjaciół i znajomych. Crypto.com również korzysta z tej opcji i oferuje obu stronom bonus początkowy w wysokości do 50 USD. Za pomocą linku mobilnego można również otrzymać bonus powitalny do 50$.

Poznaj rynek Crypto.com

W ostatniej części naszego testu skupiamy się na giełdzie z Crypto.com, która obsługuje ponad 50 kryptowalut. Oferta nie obejmuje innych systemów transakcyjnych, takich jak Kraken, Binance czy BitMex, ale początkujący mogą łatwo znaleźć tam najważniejsze tokeny.

Dostęp do giełdy można uzyskać wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Obecnie dostęp za pośrednictwem aplikacji nie jest możliwy. Użytkownicy mogą jednak przeglądać swój aktualny kredyt w serwisie Exchange, planowana jest także integracja z aplikacją.

Szczególne znaczenie na giełdzie ma wolumen obrotu poszczególnymi kryptowalutami. Za pomocą tzw. syndykatów Crypto.com zapewnia użytkownikom posiadającym wystarczającą liczbę CRO możliwość zakupu poszczególnych monet po niższej cenie.

https://www.youtube.com/watch?v=9hBC5TVdYT8&ab_channel=CryptoCom
Reklama Crypto.com z Mattem Damonem – “Szczęście kocha odważnych” (1 min)

Wnioski – opinia Crypto.com: test wypada pozytywnie

Na początku Crypto.com sprawiał wrażenie mieszaniny różnych usług, bez wyraźnego celu. W międzyczasie stało się dla nas jasne, że aplikacja do obsługi kart kredytowych i Crypto Earn to interesujący sposób na handel kryptowalutami.

Zarabianie i Kredyt to dwa produkty, które bardziej przypominają świat bankowości. Obie usługi opierają się w całości na kryptowalutach. Szczególnie interesująca jest karta debetowa Visa, która pozwala każdemu użytkownikowi uzyskać atrakcyjny cashback. Podczas gdy karta Midnight Blue Visa Card jest modelem początkowym, karta Obsidian Black CRO Visa Card jest modelem premium dla inwestorów.

CRO jest również interesującą kryptowalutą, która dobrze sprawdza się jako token pomocniczy. Dzięki tokenowi inwestorzy uzyskują wiele korzyści, np. mogą osiągać wyższe zyski lub realizować zniżki w cenach zakupu.

Z naszego punktu widzenia Crypto.com to dobry ogólny pakiet dla początkujących. Giełda jest wystarczająco duża i oferuje dobre możliwości handlowe. Jednak kursy poszczególnych walut kryptowalut są tu wyższe. Bonus dla nowych klientów w wysokości 25 USD jest całkiem atrakcyjny. Aby to zrobić, wystarczy wpisać kod “kfbb7357sd” podczas rejestracji, a następnie stakować pierwsze 1000 CRO.

Dean Dec

dla autora Dean Dec

Po raz pierwszy zetknął się z kryptowalutami na początku 2017 roku i od tego czasu jest zafascynowany technologią i możliwymi globalnymi problemami, które może rozwiązać. Rewolucyjny potencjał technologii blockchain ekscytował go i przyczynił się do jego zawodowego skupienia na digitalizacji i bitcoinie.