BlackRock współpracuje z Coinbase, aby rozwinąć rynek kryptowalut

Coinbase ogłosił umowę z BlackRock, aby zapewnić klientom menedżera aktywów bardziej bezproblemowy dostęp do rynków aktywów cyfrowych, w najnowszym znaku tego, jak coraz większa liczba tradycyjnych inwestorów zaczepia się o kryptowaluty.

Największy zarządca pieniędzy na świecie jest tutaj

Od lat spekulanci kryptowalutowi zastanawiali się, jak i kiedy BlackRock zadebiutuje hucznie w przestrzeni kryptowalutowej. Firma zarządzająca inwestycjami o wartości 10 bilionów dolarów, niezrównana pod względem wielkości i potęgi, wreszcie przełamała lody w znaczący sposób. BlackRock nawiązał współpracę z Coinbase, aby zaoferować klientom Aladdin (kompleksowej platformy zarządzania inwestycjami BlackRock) bezpośredni dostęp do kryptowalut, począwszy od Bitcoina.

BlackRock Inc. nawiązał współpracę z Coinbase Global Inc. w celu ułatwienia inwestorom instytucjonalnym zarządzania i handlu bitcoinem, wprowadzając największego na świecie menedżera aktywów na rynek kryptowalut uderzony przez spadające ceny i dochodzenia rządowe.

Zanim wejdziemy w szczegóły tego partnerstwa, podsumujmy dominujące narracje z poprzedniej epoki 2017 roku. W tamtym czasie popularne było przekonanie, że “instytucje nadchodzą” i “otwierają się bramy powodziowe”.

Wszyscy w to wierzyliśmy, ale rzeczywistość nie mogła być dalsza od prawdy. Od znaczącego zainteresowania instytucjonalnego dzielił nas pełny cykl rynkowy, jednak 5 lat później pojawiła się największa instytucja na świecie.

Klienci BlackRock chcą mieć dostęp do tej klasy aktywów

Oto, co wiemy o BlackRock w przestrzeni kryptowalutowej:

2017 – “Bitcoin pokazuje tylko, jak duże jest zapotrzebowanie na pranie pieniędzy na świecie. To wszystko.”- Larry Fink, prezes BlackRock

2021 – BlackRock zarabia 360 tysięcy dolarów na handlu kontraktami terminowymi na Bitcoina, posiadając 6,5 miliona dolarów w kontraktach CME.

2022 – BlackRock podobno bada waluty cyfrowe, stablecoiny i technologie bazowe, aby zrozumieć, jak mogą one pomóc w obsłudze klientów.

Dziś – BlackRock otwiera bramy dla instytucji poprzez współpracę z Coinbase

Dlaczego więc Coinbase? A czym dokładnie jest Aladyn? Cóż, jeśli zwróciłeś uwagę na rozwój Coinbase w ciągu ostatniego roku, możesz zauważyć, że stali się znacznie bardziej skoncentrowani i przyjaźni dla instytucji. Kiedyś tylko kasyno spekulacyjne dla nowicjuszy, Coinbase znacznie się poprawił jako pełnowartościowa platforma dla największych graczy na rynku.

Właśnie w tym tygodniu Coinbase Prime dodał Etherium (ETH) jako opcję zakładów dla instytucji. Znacząco poprawiły się również usługi powiernicze, finansowanie, dane i zaawansowane transakcje. Jak olimpijczyk, który całe życie trenował dla swoich 10 sekund sławy, Coinbase przygotowywał się do tego momentu od momentu powstania. Jeśli chodzi o Aladdin, został on opracowany w 1988 roku i jest znany jako “krawędź” rynku BlackRock, przynosząc jasność inwestorom instytucjonalnym. W 2020 roku Aladdin obsługuje 21,6 biliona dolarów aktywów, co stanowi ponad 4% globalnego bogactwa. Jest połączony z ponad 55 000 profesjonalistami w dziedzinie inwestycji. W tej transakcji z Coinbase, Aladdin dostarcza klientów, a Coinbase dostarcza narzędzi. Szef strategicznych partnerstw BlackRock miał to do powiedzenia – “nasi klienci instytucjonalni są coraz bardziej zainteresowani uzyskaniem ekspozycji na rynki aktywów cyfrowych i skupiają się na tym, jak skutecznie zarządzać operacyjnym cyklem życia tych aktywów.”

“Partnerstwo Coinbase z BlackRock i Aladdin to ekscytujący kamień milowy dla naszej firmy” – powiedzieli w osobnym oświadczeniu Brett Tezpaul, szef Coinbase Institutional, oraz Greg Tussar, wiceprezes ds. produktu instytucjonalnego. “Jesteśmy zobowiązani do popychania branży do przodu i tworzenia nowych punktów dostępu, ponieważ instytucjonalna adopcja kryptowalut nadal gwałtownie przyspiesza”.

Dla BlackRock, partnerstwo jest kolejnym krokiem w szerszej strategii ekspansji na aktywa cyfrowe. Prezes Larry Fink powiedział w marcu, że firma bada rosnące znaczenie aktywów cyfrowych i stablecoinów oraz to, jak można je wykorzystać, aby pomóc klientom. W następnym miesiącu firma dołączyła do grupy inwestorów w Circle Internet Financial, emitenta USD Coin, i powiedziała, że będzie dążyć do pełnienia roli głównego menedżera rezerw gotówkowych dla stablecoinów.

Marcin Woźniak

dla autora Marcin Woźniak

Marcin po raz pierwszy usłyszał o blockchainie i bitcoinie w 2018 roku i od razu się w nie wciągnął. Uwielbia wszystko, co ma związek z innowacjami technologicznymi i cyfryzacją finansów. Marcin jest podekscytowany tym, jak blockchain zmieni świat i nie może się doczekać, aby stać się jego częścią!

Leave a Comment