Prognoza cen Cardano (ADA) 2022 – 2026

Jakie są prognozy Cardano na lata 2022-2024 i kolejne? Wiele osób zastanawia się teraz. Ambitna firma jest jeszcze młoda, ale może pochwalić się dużym doświadczeniem i wielkimi planami na przyszłość. Jak wpłynie to na cenę, jeśli kupisz Cardano i czy Fundacja dotrzyma swojego harmonogramu?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak kupić kryptowalutę taką jak Cardano, możesz znaleźć pełne informacje wraz z instrukcjami: “Jak kupić Cardano

O Cardano

Cardano zostało założone m.in. przez Charlesa Hoskinsona, który odegrał również ważną rolę w powstaniu Ethereum. Według Hoskinsona, Cardano to trzecia generacja technologii blockchain. Podczas gdy Bitcoin był pierwszą, a Ethereum drugą generacją, Cardano musi rozwinąć i poprawić słabe punkty. Projekt koncentruje się na opracowaniu zaawansowanych narzędzi programowych.

Cardano jest bardzo innowacyjny i ma wiele zalet. Mogłyby one zapewnić decydującą przewagę nad konkurencją i przyspieszyć realizację projektu, a także pozytywnie wpłynąć na prognozę Cardano:

 • Platforma wykorzystuje system Ouroboros, który jest uważany za nową, lepszą wersję klasycznego systemu Proof of Stake.
 • Blockchain Cardano jest zaprojektowany w taki sposób, że może przetwarzać do 10 000 transakcji na sekundę.
 • Pełna kompatybilność z innymi blockchainami.
 • Wysoka elastyczność sieci dzięki ulepszonej infrastrukturze.
 • Poprawione bezpieczeństwo.
 • Zaawansowane funkcje inteligentnych kontraktów.
 • Większa decentralizacja poprzez usprawnienie administracji i kontroli.

Mapa drogowa Cardano (ADA)

Cardano ma jeszcze kilka celów na 2020 r., które chce osiągnąć. Ogólnie rzecz biorąc, mapa drogowa składa się z 5 etapów, z których niektóre już się rozpoczęły lub są prawie w pełni realizowane:

 1. Byron: Przedstawiamy sieć Cardano. Użytkownicy mogą wymieniać i przekazywać znacznik natywny ADA. Ten etap został już w dużej mierze zakończony; programiści pracują obecnie nad udoskonaleniem przechowywania bloków. Projekt Rust jest również w fazie rozwoju i powinien być zestawem narzędzi lub biblioteką open source z szeroką gamą produktów.
 2. Shelly: Ma zapewnić większą decentralizację poprzez tworzenie zachęt dla interesariuszy oraz poprawę sieci i infrastruktury. W tej fazie poprawiono również synchronizację sieci i portfela.
 3. Goguen: Ta faza koncentruje się na ulepszaniu i integrowaniu inteligentnych kontraktów. W tym celu opracowano nową maszynę wirtualną IELE, która powinna być szybsza, łatwiejsza w obsłudze, a jednocześnie bezpieczniejsza.
 4. Basho: W tej fazie rozwój koncentruje się na poprawie wydajności, bezpieczeństwa i skalowalności. Jest ona nadal w początkowej fazie rozwoju.
 5. Voltaire: Ostatnia faza dotyczy bezpieczeństwa, skalowalności, decentralizacji, a zwłaszcza odporności. Wprowadzenie systemu i zarządzania środkami finansowymi powinno doprowadzić do tego, że wspólnota będzie w stanie zarządzać sama sobą, a blockchain stanie się samowystarczalny.

Podczas konferencji IOHK Summit w Miami zespół Cardano przedstawił harmonogram przyszłych działań. Postęp techniczny ma oczywiście duży wpływ na prognozę ceny Cardano. Z opracowaną mapą drogową można zapoznać się na wyznaczonej stronie internetowej.

Prognoza Cardano: co mówią eksperci?

Cardano logo

 

Ogólnie rzecz biorąc, prognozy dla Cardano wyglądają pozytywnie. Większość ekspertów i algorytmów zgadza się, że Cardano wniesie wartość dodaną:

 • Smartereum: Adam Webb, ekspert Smarteum, uważa, że Cardano jest solidną kryptowalutą, którą warto włączyć do swojego portfela. Jego zdaniem wartość ADA osiągnie poziom 2,50 USD pod koniec 2022 r. Trend 5-letni jest jeszcze bardziej pozytywny. Do tego czasu cena może przekroczyć 10 dolarów – twierdzi ekspert. Uzasadnia on te szacunki między innymi zbliżającą się współpracą między Cardano i Metaps Plus, jednym z największych operatorów telefonii komórkowej w Korei Południowej.
 • UToday: Wycena długoterminowa jest tu nieco bardziej ostrożna. Za pięć lat koszt ten może wynieść około 5 dolarów.
 • Cryptoground: W tym przypadku szacuje się, że cena akcji wzrośnie o około 93% pod koniec roku i osiągnie poziom 0,16 USD. W dłuższej perspektywie Cryptoground jest przekonany, że za 5 lat cena będzie powyżej 1 USD.
 • WalletInvestor: Tutaj jest mniej optymizmu. WalletInvestor przewiduje, że na koniec roku cena spadnie nawet o 83% do 0,0138 USD.

Nie wiadomo jeszcze, o ile wzrośnie stawka ADA i w jakim okresie czasu. Po części zależy to od tego, jak zmieni się mapa drogowa po szczycie i czy Cardano zdoła dotrzymać harmonogramu. Ogólny rozwój rynku naturalnie wpływa również na cenę Cardano, więc nie ma gwarancji co do prognoz.

Marcin Woźniak

dla autora Marcin Woźniak

Marcin po raz pierwszy usłyszał o blockchainie i bitcoinie w 2018 roku i od razu się w nie wciągnął. Uwielbia wszystko, co ma związek z innowacjami technologicznymi i cyfryzacją finansów. Marcin jest podekscytowany tym, jak blockchain zmieni świat i nie może się doczekać, aby stać się jego częścią!

Leave a Comment