ByBit opinie – Handel z dźwignią na Bitcoinie

W tym artykule chciałbym przedstawić Państwu nadchodzącą wymianę ByBit gdzie można handlować kontraktami CFD na Bitcoin, ETH, EOS i XRP z depozytem zabezpieczającym i dźwignią finansową.

ByBit to giełda, która umożliwia handel Bitcoin, Ethereum, Ripple i EOS z dźwignią do 100:1. W bardzo krótkim czasie udało im się zbudować bazę klientów liczącą ponad 2 000 000 handlowców i stale zwiększającą się liczbę transakcji.

Można sprawdzić ByBit, bez depozytu z 10 USDC za darmo.

ByBit Promo Darmowy bankroll i bonus.

bybit opinie bonusa

Binance-Logo

Do 3000 dolarów premii. Depozyt kryptowaluty, Visa, MasterCard

Giełda kryptowalut ByBit – opinie i przegląd

Przez długi czas Bitmex był niekwestionowanym numerem 1 w dziedzinie giełd transakcji z użyciem depozytu zabezpieczającego. Z czasem jednak inne giełdy, w szczególności Deribit i Bybit, nabrały rozpędu zarówno pod względem liczby użytkowników, jak i wolumenu obrotów. Bybit jest najmłodszą z trzech giełd i działa od marca 2018 r. Jednak to Bybit odnotował największy wzrost w ciągu ostatnich 24 miesięcy. W naszym przeglądzie chcielibyśmy przedstawić Ci giełdę i pokazać powody tak szybkiego wzrostu, dzieląc się naszymi opiniami na temat Bybit. Handel lewarowany ByBit

Bybit opinie i przegląd

  • Z siedzibą w Singapurze, z biurami w Hong Kongu i na Tajwanie, działa pod firmą Bybit Fintech Limited, zarejestrowaną na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.
  • Silny zespół składający się z ekspertów w dziedzinie blockchain i sektora finansowego
  • Pracownicy działu badań i rozwoju BAT, pracownicy działu zarządzania ryzykiem są absolwentami Morgan Stanley
  • Silny nacisk na bezpieczeństwo: hierarchiczny deterministyczny system zimnego portfela, pełne szyfrowanie SSL, manualne wypłaty trzy razy dziennie
  • Transakcje z wykorzystaniem dźwigni finansowej dla kontraktów bezterminowych na BTC, ETH, XRP i EOS z dźwignią do 100:1
  • Bez KYC do 2 BTC
  • Rabat dla producenta -0,025%, opłaty dla biorącego 0,075%
  • Wyświetlanie PnL w USD i BTC, trailing stop z funkcją zamykania
  • Brak przeciążenia systemu, przetwarzanie do 100 000 transakcji na sekundę
 • Pomoc techniczna na żywo 24/7

bybit opinie - dlaczego warto wybrać tę giełdę

Szybkość i Skalowalność Transakcji (TPS)

Jednym z głównych powodów, dla których wielu traderów szuka alternatywy dla Bitmex, jest prawdopodobnie notoryczny błąd przeciążenia systemu. W przypadku wystąpienia takiego “przeciążenia” w kolejce znajduje się tak wiele zleceń, że nie można przyjąć żadnych nowych zgłoszeń. W transakcjach z użyciem depozytów zabezpieczających szybkość ma kluczowe znaczenie ze względu na dużą dźwignię, która może powodować duże wahania w ciągu kilku sekund. Oczywiście inwestor zdaje sobie z tego sprawę, ale i tak jest to nieprzyjemne. Bybit twierdzi, że ten problem nie może wystąpić na ich giełdzie. Zastosowany tam mechanizm dopasowujący może przetworzyć 100 000 zleceń na sekundę.

Przyjazny dla użytkownika interfejs ByBit

Przyjazny i intuicyjny interfejs użytkownika ma ogromne znaczenie w handlu. Interfejs Bybit jest podobny do interfejsu Bitmex. Inwestorzy, którzy przyzwyczaili się do przyjaznego dla użytkownika interfejsu Bitmex, mogą z łatwością przejść na Bybit. Interfejs transakcyjny ByBit

Czym są kontrakty terminowe na bitcoin, swapy, depozyt zabezpieczający i dźwignia finansowa?

Zanim przejdziemy do recenzji Bybit, chciałbym krótko wyjaśnić kilka podstawowych pojęć, które pomogą Ci lepiej zrozumieć temat “margin trading”, jeśli nigdy wcześniej nie miałeś z nim do czynienia.

Kontrakty terminowe naBitcoin: kontrakt terminowy na Bitcoin to kontrakt, który jest rozliczany w określonym momencie w przyszłości. Zazwyczaj istnieje cena referencyjna lub indeks, który jest wykorzystywany do rozliczeń. Kontrakt terminowy może być notowany powyżej lub poniżej ceny referencyjnej, ale ostatecznie zostanie rozliczony po cenie referencyjnej. Gdy kontrakt jest notowany powyżej wartości referencyjnej, nazywa się to “contango”. Jeśli więc w momencie wygaśnięcia kontrakt jest o 5% w contango, jego rozliczenie nastąpi po cenie o 5% niższej niż cena, po której był notowany. I odwrotnie, jeśli jego kurs jest niższy od benchmarku, mamy do czynienia z odwrotną stopą zwrotu. Zazwyczaj kontrakty na bitcoiny można trzymać “długo” lub “krótko”. Jest to nic innego jak zakład o to, czy cena wzrośnie czy spadnie.

Bitcoin Swaps: Istnieje jeszcze jeden rodzaj kontraktu – swap lub perpetual swap. Perpetual oznacza, że ta zamiana nigdy nie jest stała, ale trwa wiecznie. Pozycje krótkie są zamieniane na pozycje długie i odwrotnie

Bitcoin margin/leverage trading: Zazwyczaj można handlować tymi kontraktami na bitcoin z “depozytem zabezpieczającym”. Oznacza to, że pożyczasz pieniądze, aby pomnożyć swoje zyski lub straty. Pozwala to na wykorzystanie dźwigni finansowej w transakcjach. Niektóre giełdy kryptowalut oferujące transakcje z depozytem zabezpieczającym umożliwiają wykorzystanie dźwigni finansowej do wartości x100. Kwota, którą użytkownik wpłaca na poczet transakcji, to depozyt zabezpieczający. Załóżmy, że handlujesz 0,1 BTC z 10-krotną dźwignią. Wystarczy, że wpłacisz 0,01 BTC. Wszystkie Twoje zyski są pomnożone przez dziesięć. Ale tak samo jest z Twoimi stratami. Jeśli więc cena spadnie o 10%, Twoja strata wynosi 100%, co oznacza, że Twoja pozycja jest likwidowana, a Twój depozyt zabezpieczający jest wykorzystywany do zwrotu pożyczonych BTC, które sfinansowały transakcję.

Wpłacanie i wypłacanie środków w ByBit

Do niedawna Bybit nie współpracował z walutami FIAT. Oznacza to, że musisz zasilić swoje konto jedną z obsługiwanych kryptowalut (BTC, ETH, EOS lub XRP). Oprócz zwykłej opłaty transakcyjnej, ten rodzaj depozytu nie wiąże się z żadnymi innymi kosztami.

Bitcoin:0,0005 BTC

Ethereum:0,01 ETH

EOS:0,1 EOS

Ripple:0,25 XRP

Od niedawna można jednak dokonywać wpłat na Bybit również za pomocą karty kredytowej i debetowej. Należy pamiętać, że Bybit wprowadził kontrolę KYC (know-your-customer) tylko dla wpłat lub wypłat powyżej 2BTC. W związku z tym, jeśli nie przekroczysz tego limitu, nie musisz przedstawiać giełdzie żadnego dokumentu tożsamości. Można więc rozpocząć handel bezpośrednio po otwarciu konta i wpłaceniu depozytu.

Binance-Logo

Do 3000 dolarów premii. Depozyt kryptowaluty, Visa, MasterCard

Opłaty za transakcje w systemie ByBit

Podobnie jak w przypadku instrumentów pochodnych będących przedmiotem obrotu w Internecie, Bybit stosuje model wyceny “market maker/taker”. Opłaty ponoszone przez użytkownika zależą od tego, czy zapewnia on płynność na giełdzie. W takim przypadku zostaniesz zaklasyfikowany jako animator rynku i otrzymasz zniżkę. 0,025% jest wypłacane za każdą pojedynczą transakcję, dla której użytkownik zapewnia płynność. Jeśli jesteś regularnym inwestorem, a zatem jesteś sklasyfikowany jako animator rynku, Bybit pobiera 0,075% od każdej transakcji. Opłata transakcyjna = wartość pozycji * stawka opłaty transakcyjnej

Kontrakt Maks. dźwignia Maker Taker
BTC/USD 100x -0,025% 0,075%
ETH/USD 100x -0,025% 0,075%
XRP/USD 25x -0,025% 0,075%
EOS/USD 25x -0,025% 0,075%

Inne cechy

 • Integracja z programem Tradingview.
 • SL/TP (Stop Loss i Take Profit). Tej funkcji brakuje na giełdach Bitmex i Deribit.
 • Trailing Stops: przydatna funkcja dla inwestorów, którzy koncentrują się na trendach i/lub mają mało czasu.
 • Darmowe treści edukacyjne: Na Medium i Twitterze Bybit często publikuje darmowe treści, które pozwalają traderom dowiedzieć się więcej o inwestowaniu. Biorąc pod uwagę wysokie ryzyko związane z transakcjami z użyciem depozytu zabezpieczającego, jest to bardzo rozsądne rozwiązanie, które nie jest oferowane w takiej formie przez żadną inną giełdę.
 • Pomoc techniczna 24/7: za pośrednictwem zintegrowanego czatu, grupy Telegram lub Twittera zawsze otrzymasz szybką i satysfakcjonującą odpowiedź w przypadku jakichkolwiek problemów z platformą lub własnym kontem.

Kupno i sprzedaż Bitcoin w Bybit

Bybit ma wyjątkową funkcjonalność zamawiania, która jest najwygodniejszą opcją dotyczącą możliwości handlu dźwignią. Jest to jedna z najbardziej przydatnych cech, jakie może zaoferować platforma handlowa kryptowalut, pozwalająca inwestorom nie tylko dostosować wpisy, ale także zarządzać ryzykiem.

 

Bitcoin leverage trading funkcjonalność zrzut ekranu
Bitcoin leverage trading funkcjonalność zrzut ekranu

Po złożeniu zamówienia zobaczysz następujący ekran. W górnej części formularza możesz wybrać jeden z typów zleceń: izolowane lub krzyżowe. Na dole możesz ustawić dźwignię, cenę i ilość. Ponadto, znajdują się tam pogłębione informacje o szczegółach kontraktu.

Jak mogę się zarejestrować w serwisie Bybit?

1. Rejestr

Rejestracja jest bardzo prosta. Ponieważ Bybit nie wprowadził procedury KYC do 2BTC, wystarczy się zarejestrować:

 

 • Adres e-mail
 • Hasło

aby rozpocząć handel. Po kliknięciu łącza potwierdzającego w kolejnej wiadomości e-mail konto jest gotowe do użycia. jak zarejestrować się w bybit

2. Wpłata w Bybit

Depozyt ByBit

3. Pierwszy handel

Zaraz po otrzymaniu depozytu można rozpocząć handel. W górnym menu interfejsu możesz wybrać, czy chcesz handlować za pomocą BTC, ETH, EOS czy XRP: Menu górne interfejsu Bybit Wybranie opcji “BTCUSD Perpetual” przeniesie Cię do interfejsu transakcyjnego tej pary: ByBit Trading Interface Na poniższym zrzucie ekranu pokazano sposób wprowadzania danych w celu zawarcia transakcji:W tym miejscu można wybrać pomiędzy zleceniem z limitem, rynkowym i warunkowym. Korzystając z poniższego suwaka, można wybrać dźwignię, z jaką chce się zawierać transakcje.

 

Poniżej znajdują się pola do wprowadzenia żądanej ceny zlecenia (tutaj dla zlecenia z limitem ceny) oraz liczby (“Qty”; Ilość) kontraktów, wartości zlecenia i dostępnej marży.

Transakcję zamyka się, klikając przycisk “Buy/Long” lub “Sell/Short”. Wszystkie otwarte pozycje są wyświetlane w tym samym interfejsie pod wykresem i zawierają informacje o wszystkich ważnych szczegółach, takich jak wolumen pozycji, cena wejścia, cena likwidacji, wykorzystany depozyt zabezpieczający, niezrealizowany PnL, zrealizowany PnL oraz limity stop: ByBit Bitcoin Trading

Wniosek

ByBit  jest najlepszą alternatywą dla Bitmexu zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów, którzy już handlują na innych giełdach. Zespół Bybit nieustannie pracuje nad ulepszeniem i tak już bardzo dobrej platformy i chętnie uwzględnia opinie użytkowników. Moim zdaniem przejrzysty interfejs, bezproblemowy handel dzięki dobrej infrastrukturze technicznej oraz silnie rosnąca płynność sprawiają, że giełda ta ma przed sobą jeszcze wspaniałą przyszłość.

Binance-Logo

Do 3000 dolarów premii. Depozyt kryptowaluty, Visa, MasterCard

Dean Dec

dla autora Dean Dec

Po raz pierwszy zetknął się z kryptowalutami na początku 2017 roku i od tego czasu jest zafascynowany technologią i możliwymi globalnymi problemami, które może rozwiązać. Rewolucyjny potencjał technologii blockchain ekscytował go i przyczynił się do jego zawodowego skupienia na digitalizacji i bitcoinie.