BNB – kurs, wykres i szczegóły dotyczące Binance Coin

BNB
1,328.10
0.87%

Jeśli chodzi o kryptowaluty, istnieje kilka znanych nazwisk, które są często wymieniane. Trzy najpopularniejsze waluty wirtualne to Bitcoin, Ethereum i Lightcoin. Od momentu powstania w 2017 r., Binance Coin (BNB) przeżyła niezwykłą podróż. W tym artykule omówimy wszystko, co należy wiedzieć o BNB: czym jest, jak działa i jakie są jej dalsze losy!

Kurs BNB na żywo w dniu dzisiejszym wynosi $306,79, a wolumen obrotu w ciągu 24 godzin wynosi $658.983.420. Aktualizujemy cenę BNB do USD w czasie rzeczywistym. Cena BNB zmieniła się o 0.87% w ciągu ostatnich 24 godzin. Aktualna pozycja w kapitalizacji rynku kryptowalut to #5, a kapitalizacja rynkowa w czasie rzeczywistym to $41.322.918.117.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak kupić BNB po aktualnej cenie, najlepszymi platformami kryptowalutowymi do handlu BNB są obecnie Binance i eToro. Inne giełdy można znaleźć na naszej stronie poświęconej giełdom kryptowalut.

Binance BNB: historia ceny

Jak już wcześniej wspomniano, Binance wyemitował swój nowy token w 2017 roku w formie ICO. W wolnym obrocie Binance Coin osiągnęła cenę początkową 0,10 USD. W ciągu 4 miesięcy cena osiągnęła poziom około 10 dolarów. Wykres osiągnął swój tymczasowy szczyt 13 stycznia 2018 r. po cenie 22,77 USD. Mniej więcej w tym samym czasie cały rynek kryptowalut zaczął podupadać. Jednak kurs BNB był w dużej mierze stabilny i stale wzrastał po korekcie wiosną 2018 r. Co ciekawe, Binance odniósł wielki sukces jako giełda i stał się jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych. W dniu 22 czerwca 2019 r. Binance osiągnął swój rekordowy poziom kursu 39,57 USD. W trakcie kryzysu związanego z koronawirusem cena tokena spadła do 8,84 USD, ale bardzo szybko wróciła do normy i od tego czasu wykazuje stały wzrost. W połowie lutego 2021 r. BNB osiągnęła wartość w wysokości prawie 350 dolarów. W późniejszym okresie roku osiągnęła poziom 700 USD. Naprawdę imponujący rozwój. binance coyne graphics photo

BNB -początki kryptowaluty Binance Coin

Binance Coin lub Build and Build (BNB) to kryptowaluta stworzona przez zespół Binance, jednej z największych giełd kryptowalutowych na świecie. W 2017 r. została wydana na blockchainie Ethereum, a w 2019 r. przeszła na własny blockchain – Binance Chain. BNB służy do uiszczania opłat na giełdzie Binance, a także może być wykorzystywana do zakupu przedmiotów i usług za pośrednictwem ekosystemu Binance. Binance Coin (BNB) to rodzimy token popularnej giełdy kryptowalutowej Binance. W lipcu 2017 r. firma Binance wyemitowała tę monetę w formie pierwszej oferty monet (ICO). Giełda z siedzibą na Malcie wybiła 200 milionów jednostek swojego tokena ERC-20. Binance Coin spełnia kilka ważnych zadań w ekosystemie platformy. Z jednej strony służy operatorom jako dodatkowe źródło dochodów, które przyczynia się do rozwoju giełdy, a z drugiej strony zapewnia posiadaczom szereg korzyści podczas korzystania z giełdy. BNB można wykorzystać do obniżenia ponoszonych opłat transakcyjnych. W pierwszym roku Binance oferuje posiadaczom tokenów 50% zniżki na poniesione opłaty transakcyjne. Monetę można wymieniać na różne pary handlowe. Ponadto Binance Coin służy jako waluta inwestycyjna w Binance Launchpad i Binance Launchpool. Użytkownicy mogą tam inwestować w innowacyjne startupy kryptowalutowe w formie oferty początkowej (IEO). Token, który pierwotnie był oparty na blockchainie Ethereum, w 2019 r. przeniósł się na Binance Chain, gdzie może przetwarzać do 1,4 mln zleceń na sekundę. Od tej pory Binance Coin nie jest już tokenem ERC-20, ale został przekształcony w zaawansowany format BEP-2, opracowany przez Binance. A później do Binance Smart Chain’s BEP-20.

BNB – zespół realizujący projekt

Projekt Binance Chain jest prowadzony przez CEO Changpeng Zhao, który był również współzałożycielem OKCoin. W skład zespołu wchodzą dyrektor finansowy Wei Zhou, dyrektor ds. technicznych Chengpeng Li oraz dyrektor ds. marketingu Yi He. Opinie Binance na temat giełdy są szczególnie interesujące. Jednym z powodów są opłaty transakcyjne sieci. Od momentu pojawienia się tokena w 2017 r. stopniowo malały, a giełda rozważała różne możliwości utrzymania jego wartości. W tym celu na giełdzie przeprowadza się tzw. wypalanie monet. To stale zmniejsza podaż i prowadzi do sztucznego niedoboru podaży. Binance inwestuje 20 procent zysku wygenerowanego w ciągu kwartału na zakup i spalenie monet Binance. Proces ten jest powtarzany do momentu, gdy w obiegu znajduje się tylko 100 milionów BNB, co zmniejsza podaż o połowę.

Inteligentny łańcuch Binance

Inteligentny łańcuch Binance (BSC) to blockchain współpracujący z wirtualną maszyną Ethereum. Oznacza to, że programiści mogą tworzyć zdecentralizowane aplikacje (dApps) w BSC przy użyciu tych samych narzędzi i języków, które są używane w Ethereum.

Co to jest standard tokenów BEP-20?

BEP-20 to protokół tokenów w inteligentnym łańcuchu Binance, który rozszerza popularny standard tokenów Ethereum – ERC-20. Jest to w zasadzie szablon dla tokenów, który wyjaśnia, jak można ich używać, kto może z nich korzystać oraz inne warunki związane z ich używaniem. Jego podobieństwo do BEP-2 w Binance Chain i ERC-20 w Ethereum pozwala na współpracę z obydwoma tymi systemami. BEP-20 został opracowany jako standard technologiczny dla inteligentnego łańcucha Binance, który umożliwia programistom konstruowanie wielu różnych kryptowalut. Może to być wszystko – od akcji firmy po dolary przechowywane w bankowym skarbcu (np. stablecoiny). Możliwe jest również przekształcanie aktywów ERC20 lub BEP-20 w aktywa kompatybilne z BSC lub łączenie tokenów z innych łańcuchów blokowych z inteligentnym łańcuchem Binance. Dokładnie to samo dzieje się z monetami “Peggy”, które są wersjami BEP-20 innych kryptowalut (takich jak LINK czy XRP). Tokeny BEP-20, podobnie jak tokeny BEP-2 w łańcuchu Binance, są zasilane przez monetę Binance – BNB. Zachęca to osoby dokonujące walidacji do umieszczania transakcji w blockchainie, ponieważ w nagrodę za swój czas otrzymują BNB. Binance Smart Chain został stworzony jako rozszerzenie Binance Chain. Oba łańcuchy uzupełniają się wzajemnie dzięki architekturze dwułańcuchowej; Binance Smart Chain służy do obsługi zdecentralizowanych aplikacji bez zatykania głównego łańcucha, który jest zoptymalizowany pod kątem ultraszybkiego handlu. Ze względu na taki projekt architektoniczny szczególną uwagę zwraca się na łączność między łańcuchami. W rezultacie aktywa BEP-2 mogą zostać wymienione na BEP-20. Najłatwiej jest to zrobić za pomocą dodatku Binance Chain Wallet, choć niewątpliwie pojawią się też inne opcje. Bardziej szczegółowy opis standardu BEP-20 można znaleźć w projekcie propozycji na portalu GitHub.

Korzyści wynikające z posiadania i użytkowania BNB

Korzystanie z BNB ma kilka zalet:

– Niższe koszty: użytkownicy płacący za pomocą BNB zaoszczędzą pieniądze na opłatach transakcyjnych (maker i taker) na Binance.

– Wzrost płynności: Binance jest jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych, dlatego płynność par BNB zawsze będzie wysoka.

– Błyskawiczne transakcje: w łańcuchu Binance transakcje są przetwarzane w ciągu kilku sekund.

– Łatwość użytkowania: BNB jest łatwy w użyciu i dostępny dla każdego, nawet dla osób z niewielkim lub żadnym doświadczeniem w handlu kryptowalutami.

Co to jest aplikacja BNB?

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów korzystania z BNB jest fakt, że zapewnia on obniżone opłaty w przypadku handlu na giełdzie Binance. Z czasem zniżka maleje, ale nadal jest to znacząca oszczędność w porównaniu z innymi giełdami. Ponadto BNB może być wykorzystywany do zakupu towarów i usług za pośrednictwem ekosystemu Binance, w tym rezerwacji podróży i hoteli, dostaw żywności itd.

Co czeka BNB w przyszłości?

Przyszłość Binance Chain wygląda obiecująco. Od momentu powstania waluta ta cieszy się ogromnym wzrostem i nie widać oznak spowolnienia jej rozwoju. Możemy oczekiwać, że rozwój BNB będzie kontynuowany w przyszłości w związku z rosnącą popularnością giełdy Binance oraz coraz szerszym zastosowaniem Binance Smart Chain. Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tego artykułu! Mamy nadzieję, że dzięki edukacji na temat BNB będziemy lepiej przygotowani, aby docenić jego potencjał!

Dean Dec

dla autora Dean Dec

Po raz pierwszy zetknął się z kryptowalutami na początku 2017 roku i od tego czasu jest zafascynowany technologią i możliwymi globalnymi problemami, które może rozwiązać. Rewolucyjny potencjał technologii blockchain ekscytował go i przyczynił się do jego zawodowego skupienia na digitalizacji i bitcoinie.