3 sposoby zarabiania bitcoinów.

Bitcoin jak zarabiać?

Przeczytaj o tym, jak ludzie posiadający bitcoiny zarabiają pieniądze, płacą i inwestują w kryptowaluty. Dla większości społeczeństwa kryptowaluty są jednak wciąż abstrakcyjne, a nie realne.

Przeznaczanie własnych, zaoszczędzonych pieniędzy na kryptowaluty, zwłaszcza większych sum, jest psychologicznie odważnym posunięciem dla nowicjuszy w tym sektorze.

Dlatego w tym artykule pokażemy, jak zarabiać bitcoiny lub generować bitcoiny nawet przy niewielkich inwestycjach lub bez inwestycji.
Sprawdzamy, które strony internetowe poświęcone bitcoinom są warte uwagi.

Tutaj!

1. Jak zarabiać na bitcoin i ethereum dzięki odsetkom od depozytów?

coinloan zarabiający na odsetkach od bitcoinów
Wiemy to z naszego banku. Pozostawiasz swoje pieniądze na koncie bankowym i otrzymujesz odsetki. Im dłuższy horyzont inwestycyjny, tym większe odsetki.

Obecnie znajdujemy się w fazie bardzo niskich bankowych stóp procentowych w tym kraju, co wpływa na nasze codzienne dochody z odsetek od oszczędności. Bankowe stopy procentowe w ujęciu rocznym wynoszą obecnie poniżej 1%, a w niektórych miejscach w Europie osiągają poziom -0,5% ujemnych odsetek.

W sektorze kryptowalut istnieją również firmy, w których można zdeponować swoje kryptowaluty, takie jak Bitcoin czy Ethereum, aby bank lub firma mogły udzielać za ich pomocą pożyczek. Ten, kto wysyła środki do instytucji, tj. pożyczkodawcy, otrzymuje za nie odsetki. Stopy procentowe w sektorze kryptowalut są wyjątkowo atrakcyjne.

Taką firmą jest CoinLoan na przykład w momencie pisania tego artykułu stopa zwrotu wynosiła 7,2% w przypadku Bitcoin i 12,3% w przypadku Euro lub stablecoins.

  • CoinLoan to europejska platforma P2P do udzielania pożyczek kryptowalutowych
  • Zarabiaj dzienne odsetki złożone do 12,3% od osiemnastu obsługiwanych kryptowalut, stablecoinów i FIAT-ów
  • Pożyczki od kryptowalut do fiatów, od kryptowalut do kryptowalut i od fiatów do kryptowalut bez sprawdzania historii kredytowej
  • Użytkownik może kupować, sprzedawać i wymieniać aktywa. Obsługa przelewów fiat za pośrednictwem systemów SWIFT, SEPA, Visa, MasterCard, przelewów bankowych i AdvCash.
  • Oferują przyjazną dla użytkownika platformę, która obsługuje systemy Android i iOS.
  • Na swojej platformie stosują różne techniki zabezpieczeń i są całkowicie przejrzyści w zakresie stosowanych przez siebie praktyk bezpieczeństwa.

CoinLoan umożliwia inwestorom udzielanie pożyczek pożyczkobiorcom, którzy posiadają zweryfikowane zabezpieczenie w postaci kryptowalut. Okresy kredytowania wynoszą od siedmiu dni do trzech lat, bez kar za przedterminową spłatę. Oferują 7,2% APY zarówno dla BTC, jak i ETH, czyli więcej niż BlockFi, co czyni ich dobrą alternatywą.

Dodatkowo, oferują do 12,3% APY dla stablecoinów. Stawki APY uwzględniają jednak 2% nagrodę za zobowiązanie CLT. CoinLoan oferuje więc najlepsze oprocentowanie tym, którzy posiadają tokeny i są gotowi przeznaczyć je na spłatę odsetek.

CoinLoan oferuje pożyczki pod zastaw kryptowalut, stablecoinów i fiatów. Pożyczki są zatwierdzane natychmiast. Nie są wymagane żadne dokumenty ani sprawdzanie historii kredytowej, ponieważ liczy się tylko majątek stanowiący zabezpieczenie. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę należy obowiązkowo przeprowadzić kontrolę KYC.

Wskaźnik LTV może wynosić 20%, 35%, 50% i 70%. Im niższe LTV, tym większy stopień fluktuacji zabezpieczenia. Wysokość zabezpieczenia można również zwiększyć w trakcie aktywnego okresu kredytowania poprzez obniżenie wskaźnika LTV.

Twoje zabezpieczenie jest przechowywane w bezpiecznym miejscu u powiernika. Oprocentowanie wynosi od 4,95% do 11,95% w zależności od wskaźnika LTV.

Minimalny okres kredytowania wynosi jeden miesiąc, a maksymalny – trzy lata. Minimalna kwota kredytu jest różna dla wszystkich aktywów. Można zaciągnąć nieograniczoną liczbę kredytów. Wszystkie informacje o Twoich kredytach znajdziesz w sekcji “Moje kredyty”.

Możesz spłacić kredyt szybciej, płacąc tylko odsetki za wykorzystany okres. Nie musisz spłacać pożyczki w tej samej kryptowalucie, w której ją otrzymałeś. Nie ma żadnych kar ani blokowania środków.

Użytkownik będzie otrzymywać powiadomienia i wiadomości e-mail zgodnie z harmonogramem płatności. CoinLoan spróbuje dokonać automatycznej spłaty, jeśli nie możesz spłacić pożyczki, jeśli masz środki w portfelu CoinLoan. W przypadku braku środków finansowych, w celu dokończenia spłaty kredytu, zlikwiduje część zabezpieczeń.

Aby uzyskać więcej informacji na temat pożyczek oferowanych przez platformę, zapoznaj się z naszą szczegółową recenzją i oceną CoinLoan.

2. Zarabiaj bitcoin podczas handlu


Istnieją różne strategie handlowe, które można przenieść z tradycyjnych rynków finansowych na rynek kryptowalut. Trzy z tych strategii handlu bitcoinami omówiliśmy w osobnym artykule.

Zamiast po cichu zostawiać swoje kryptowaluty na zapleczu, możesz nimi aktywnie handlować.
Na przykład, jeśli osiągniesz średni zysk z portfela w wysokości 1% dziennie, pomnóż udział w portfelu przez 37,78 w ciągu roku!

Jeśli chodzi o giełdy kryptowalut takie jak eToro lub Binance zostały zwycięzcami naszego testu. Tam można działać z dźwignią finansową, która przewyższa zaangażowany kapitał o pewien mnożnik.

Teoretycznie więc, na przykład przy depozycie w wysokości 250 euro i dźwigni 10, możesz handlować kapitałem w wysokości 2500 euro. Należy jednak pamiętać, że przy ekstremalnych wahaniach cen progi te mogą zostać osiągnięte, a wtedy pozycja może zostać zlikwidowana i można szybko stracić pieniądze. Takie strategie handlu kryptowalutami leżą w interesie osób, które chcą szybko pomnożyć swój kapitał, ponosząc przy tym odpowiednie ryzyko.

eToro

Binance

FTX

Logo
eToro
Binance
FTX
Przegląd
Założenie marki
2007
2017
2019
Siedziba główna
UK Кипът флаг
Malta Hong Kong
Flaga Bahamów Siedziba główna FTX
Kryptowaluty
43+
500+
300+
Metody wpłat
SEPA VISA MasterCard PayPal Sofort-Überweisung Skrill Neteller
Krypto VISA MasterCard
Krypto VISA MasterCard
Handel
Aplikacja mobilna
Godziny handlu
24/7
24/7
24/7
Opłaty transakcyjne
Brak opłaty transakcyjnej, tylko 1% spreadu
Opłata handlowa 0,1%
Opłata handlowa 0,1%
Dźwignia
do 2:1
do 20:1
do 20:1
Platforma
Licencje
CySEC, FCA
Liczba użytkowników
25.000.000+
30.000.000+
2.000.000+
Dodatki
Social Trading, Copy Trading, konto demo
50% zniżki w opłatach dzięki tokenom BNB
Rabaty z tytułu tokenów FTT
Ocena ogólna
9.5
9.1
8.4

Disclaimer: Ceny kryptowalut są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

eToro

Logo
eToro
Założenie marki
2007
Siedziba główna
UK UK Cypr Cypr
Kryptowaluty
43+
Metody wpłat
SEPA VISA MasterCard PayPal Sofort-Überweisung Skrill Neteller
Opłaty transakcyjne
Brak opłaty transakcyjnej, tylko 1% spreadu
Dźwignia
do 2:1
Licencje
CySEC, FCA
Liczba użytkowników
25.000.000+
Ocena ogólna
9.5

Disclaimer: Ceny kryptowalut są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Binance

Logo
Binance
Założenie marki
2017
Siedziba główna
Malta Malta Hong Kong Hongkong
Kryptowaluty
150+
Metody wpłat
Krypto VISA MasterCard
Opłaty transakcyjne
Opłata handlowa (0,02 – 0,1%)
Dźwignia
do 20:1
Licencje
Liczba użytkowników
30.000.000+
Ocena ogólna
9.1

FTX

Logo
ftx
Założenie marki
2019
Siedziba główna
Bahamy ftx Bahamy
kryptowaluty
300+
Metody wpłat
Krypto VISA MasterCard
Opłaty transakcyjne
Opłata handlowa 0,1%
Dźwignia
do 20:1
Licencje
Liczba użytkowników
2.000.000+
Ocena ogólna
8.4

3. Mining: Jak zarabiać Bitcoin?

Konserwatywnym sposobem zarabiania bitcoinów jest kopanie. Szczegółowy artykuł na temat wydobywania Bitcoinów można znaleźć pod tym linkiem. W wyniku wydobycia powstają kryptowaluty, takie jak bitcoiny. Proces ten nosi nazwę Proof-of-Work (PoW).

Warunkiem koniecznym uczestnictwa w wydobyciu jest moc obliczeniowa. W przeszłości można było jeszcze zarabiać bitcoiny za pomocą komputera stacjonarnego, ponieważ nie było prawie żadnej konkurencji. Obecnie wydobywanie bloków bitcoina jest znacznie bardziej intensywne, a prawdopodobieństwo wydobycia bloku za pomocą komputera jest dość niskie.

Dlatego warto dołączyć do puli wydobywczej, łącząc swoją moc obliczeniową z dużą pulą.

Prawdopodobieństwo, że ta konkretna pula znajdzie blok i otrzyma nagrodę za blok (obecnie 12,5 Bitcoina), jest znacznie większe niż w przypadku samodzielnych prób. Oczywiście wynagrodzenie będzie uzależnione od wysokości udziału w puli.

4. Zarabiaj Bitcoiny poprzez Staking

masternodes online bitcoin налични
Zarabianie bitcoinów przez staking masternodes

Alternatywą dla procesu proof-of-work jest proces proof-of-stake (PoS). Ale w jaki sposób można na tym zarobić bitcoiny? Aby wziąć udział w tym procesie, trzeba już posiadać kryptowalutę. Listę monet PoS i ich zwrotów (jako ROI = Return on Investment) można znaleźć na stronie MasterNodes Online.

Składanie wniosku przypomina nieco pożyczkę, ponieważ musisz przechowywać pewną ilość monet na węźle zastawniczym przez określony czas. W zamian otrzymujesz zwrot odsetek w tej samej monecie. Zwroty mają bardzo szeroki zakres. Od 2 do 200% (a czasem więcej). Nie sądzimy jednak, aby stopy zwrotu powyżej 30% były możliwe do osiągnięcia w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Im wyższa kapitalizacja rynkowa danej monety, tym niższy zwrot. Jako przykład można podać dobrze znaną kryptowalutę Dash. Roczna stopa zwrotu wynosi około 7%. Twoja waluta Tezos może przynieść podobny zwrot w wysokości 6-7%.

Jeśli nie chcesz podejmować ryzyka i działać samodzielnie, alternatywną opcją jest inwestowanie na giełdzie kryptowalut. W ten sposób powierzasz swoje kryptowaluty giełdzie, a ona zajmuje się ich przechowywaniem oraz procesem organizowania stakingu dla Twojego pasywnego dochodu.

Wymieniliśmy kilka giełd, za pomocą których można stakować kryptowaluty takie jak Ethereum.

Dean Dec

dla autora Dean Dec

Po raz pierwszy zetknął się z kryptowalutami na początku 2017 roku i od tego czasu jest zafascynowany technologią i możliwymi globalnymi problemami, które może rozwiązać. Rewolucyjny potencjał technologii blockchain ekscytował go i przyczynił się do jego zawodowego skupienia na digitalizacji i bitcoinie.