Binance opinie, recenzja, przegląd, opłaty i jak pracować z giełdą

W tej recenzji przyjrzymy się bliżej giełdzie Binance i zobaczymy, dlaczego stała się tak popularna. Przyjrzysz się bliżej funkcjonowaniu giełdy, opłatom, cechom całego ekosystemu Binance, w tym karcie cashback do 8%. Celem tego artykułu jest poznanie giełdy poprzez szczegółowe Binance opinie. I aby móc dokonać wyboru, czy jest to odpowiednie miejsce dla Ciebie.

Dla kogo przeznaczona jest giełda Binance?

 • Początkujący i średniozaawansowani traderzy kryptowalut
 • Inwestorzy, którzy chcą sami kupować i przechowywać kryptowaluty
 • Dla tych, którzy chcą uzyskać do 8% cashback przy płaceniu kartą Visa za kryptowaluty

Binance opinie: Co nam się podoba

 • Niskie opłaty transakcyjne
 • Interfejs użytkownika aplikacji mobilnej
 • Obsługa szerokiej gamy kryptowalut
 • Cashback z kartą Binance

Binance opinie: Co nam się nie podoba

 • W przeszłości został zhakowany
 • Brak licencji od regulatora finansowego, jak w przypadku brokerów handlowych

10% Bonus z KryptoInvest

Dzięki współpracy KryptoInvest z Binance, kiedy zarejestrujesz się na giełdzie, otrzymasz dodatkowe 10% zniżki na opłaty na zawsze, jeśli zarejestrujesz się pod tym linkiem.Binance logo

Ocena:

9.1

Maks. dźwignia 20:1
Opłaty depozytowe Z kartą 1,8%; minimalna wpłata 15 EUR
Opłaty transakcyjne 0.1%
Licencje
Kryptowaluty 650+ BTC logo kryptowalutyETH криптовалута логоIOTA криптовалута логоBCH криптовалута логоRipple криптовалута логоDASH криптовалута логоADA криптовалута логоEOS криптовалута логоLTC криптовалута логоTezos криптовалута логоNEO криптовалута логоXLM криптовалута логоZEC криптовалута логоETC криптовалута логоOmise-Go криптовалута лого
Metody płatności Kryptowaluty, Visa, MasterCard
Liczba użytkowników 30.000.000+

Bezpieczeństwo

Opłaty

Wybór kryptowalutRejestracja »


O Binance

Binance to największa na świecie platforma do handlu kryptowalutami.
Ponieważ oferuje szeroki wybór opcji handlowych i funkcji, nie zawsze jest szczególnie wygodny dla nowych użytkowników. Inwestorzy mogą doświadczyć stromej krzywej uczenia się z Binance w zależności od ich doświadczenia i wiedzy.

Poprzez pulpit lub pulpity mobilne, Binance oferuje szeroki zakres funkcji handlowych, w tym imponujący wybór wykresów rynkowych i setki kryptowalut. Jako post-trader możesz handlować instrumentami takimi jak kontrakty terminowe i opcje, a także korzystać z kilku typów zleceń.

Oprócz narzędzi i funkcji, Binance posiada kompleksową platformę edukacyjną, platformę NFT, Launchpool, Launchpad i inne.

Binance to giełda kryptowalut, która zdobywa dużą popularność. Często uważana jest za najlepszą giełdę kryptowalut. W tej recenzji przyjrzymy się bliżej Binance i zobaczymy, dlaczego stał się tak popularny.

Założona przez Changpeng Zhao, w skrócie CZ, w 2017 roku, Binance szybko staje się jedną z najbardziej znanych giełd kryptowalutowych na świecie. Jest to kompleksowa platforma do kupowania, sprzedawania lub wymiany ogromnej gamy kryptowalut.

Podczas gdy Binance jest obecnie największą giełdą kryptowalut na świecie pod względem wolumenu obrotu, boryka się również z problemami regulacyjnymi w niektórych krajach.

Doświadczeni traderzy mogą docenić różnorodność, która jest dostępna na Binance, ale użytkownicy mogą czasami znaleźć tę platformę mylącą ze względu na jej wiele funkcji.

Wybór kryptowalut

Binance oferuje ponad 600 kryptowalut, którymi możesz handlować na swojej giełdzie. Dla użytkowników międzynarodowych obsługuje również różne waluty fiat, w tym USD, EUR, AUD, GBP, HKD i INR.

Niektóre z kryptowalut, które są dostępne na Binance to Binance Coin (BNB), Polkadot (DOT), Solana (SOL), Polkadot (DOT), Dogecoin (DOGE) i Polygon (MATIC), Chainlink (LINK), Tezos (XTZ) i więcej. Ponadto Binance obsługuje popularne kryptowaluty, w tym:

Bitcoin (BTC)
Cardano (ADA)
Ethereum (ETH)
Litecoin (LTC)
Ripple (XRP)
Ethereum Classic (ETC)
Dash (DASH)

Jak działa giełda Binance

Jedną z rzeczy, która odróżnia Binance od innych giełd, jest fakt, że obsługuje ona szeroką gamę kryptowalut. Obecnie na Binance dostępnych jest ponad 600 różnych kryptowalut.

Binance posiada również swój własny token o nazwie BNB. Token służy do uiszczania opłat za korzystanie z giełdy.

Jeśli posiadasz BNB na swoim koncie, otrzymasz 50% zniżki na opłaty. Chociaż Binance jest najbardziej znany jako giełda, stanowi również kompletny ekosystem kryptowalut.

Oferuje szereg produktów, począwszy od launchpada zaprojektowanego specjalnie dla początkujących przedsiębiorców, zaufanego portfela, własnej infrastruktury blockchain wspieranej przez społeczność, akademii, a nawet organizacji charytatywnej. Z kolei dla fanów piłki nożnej Binance regularnie wypuszcza nowe tokeny fanów znanych drużyn piłkarskich, takich jak Lazio czy Porto.

Binance w dużej mierze zawdzięcza swój sukces temu, że jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Interfejs jest łatwy w obsłudze i nawigacji. Nawet jeśli nie jesteś zaznajomiony z giełdami kryptowalut, powinieneś być w stanie zrozumieć, jak korzystać z Binance bez żadnych problemów. Binance posiada również aplikację mobilną, która jest dostępna dla urządzeń z systemem Android lub iOS. Aplikacja jest dobrze zaprojektowana i intuicyjna w użyciu.

Wybierz jeden z dwóch typów interfejsu: Lite i Professional

Osoby odwiedzające Binance po raz pierwszy szybko zauważą, że platforma oferuje dwie opcje handlu walutami cyfrowymi – Lite i Professional.

Ani wersja Lite, ani Professional nie są szczególnie łatwe w użyciu dla początkujących. Jednak każdy, kto zna się na walutach cyfrowych i ma trochę wiedzy na temat funkcjonowania giełd, zrozumie, jak korzystać z platformy i jej różnych usług. Główna różnica między wersją light a wersją profesjonalną polega na tym, że ta druga oferuje bardziej dogłębną analizę techniczną wartości walut cyfrowych w czasie.

Opinie o Binance: opłaty

Binance pobiera obecnie średnią opłatę w wysokości 0,1% od każdej transakcji dokonanej przez użytkownika. Osoby posiadające token Binance, BNB Coin, mogą otrzymać do 50% zniżki na opłaty transakcyjne, które z każdym rokiem maleją o połowę.

 • 50% zniżki na opłaty w pierwszym roku po rejestracji
 • 25% zniżki na opłaty w drugim roku po rejestracji
 • 12.5% zniżki na opłaty w trzecim roku po rejestracji
 • 6.75% zniżki na opłaty w czwarty roku po rejestracji

Jeśli handlujesz większymi wolumenami, możesz skorzystać z dodatkowych rabatów na opłaty transakcyjne. Oto jak różnią się opłaty w zależności od wielkości obrotu w skali miesiąca:

VIP 30-dniowy wolumen (BUSD) MAKER / TAKER
0 <1,000,000 0.10% / 0.10%
1 1,000,000 do 4,999,999 i minimum 25 BNB 0.09% / 0.10%
2 5,000,000 do 19,999,999 i minimum 100 BNB 0.08% / 0.10%
3 20,000,000 do 119,999,999 i minimum 250 BNB 0.07% / 0.10%
4 120,000,000 do 199,999,999 i minimum 500 BNB 0.07% / 0.09%
5 200,000,000 do 499,999,999 i minimum 1,000 BNB 0.06% / 0.08%
6 500,000,000 do 999,999,999 i minimum 1,750 BNB 0.05% / 0.07%
7 1,000,000,000 do 2,499,999,999 i minimum 3,000 BNB 0.04% / 0.06%
8 2,500,000,000 do 4,999,999,999 i minimum 4,500 BNB 0.03% / 0.05%
9 > 5,000,000,000 и минимум 5,500 BNB 0.02% / 0.04%

Wpłaty i wypłaty

Binance oferuje portfel powierniczy, w którym użytkownicy mogą przechowywać swoje środki na platformie, zapewniając, że są one dostępne dla operacji handlowych.

Opłaty za depozyt zależą od waluty i metody płatności. Często przelew bankowy jest darmowy, ale za płatności kartą debetową zwykle pobierana jest opłata. W wielu krajach Binance umożliwia płatności kartą kredytową lub debetową, przelewy bankowe i płatności peer-to-peer. Nie wszystkie banki umożliwiają wpłaty i wypłaty kartą na giełdę. Ten obraz jest dynamiczny i radzimy sprawdzić w swoim banku, czy istnieją ograniczenia dotyczące wpłat i wypłat z giełdami kryptowalut.

Jeśli tak jest, możesz przejść do licencjonowanej platformy handlu kryptowalutami, takiej jak eToro – recenzje.

Możesz wypłacić pieniądze na konto bankowe w walucie fiat lub wypłacić kryptowalutę do portfela lub innej giełdy. Minimalne kwoty wypłat i opłaty różnią się w zależności od metody wypłat i waluty.

Na przykład, wypłacanie bitcoinów z Binance kosztuje 0,0005 BTC, a minimalna kwota, którą możesz wypłacić, to 0,001 BTC.

Bezpieczeństwo funduszy

Bezpieczeństwo jest ważne, gdy powierzasz swoje fundusze giełdzie kryptowalut, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę ataków hakerskich na przestrzeni lat.

Oto kilka kluczowych zalet bezpieczeństwa w Binance:

 • Utrzymuje większość środków w trybie offline w chłodni.
 • Utworzyła ona własny fundusz ubezpieczeniowy, zatrzymując 10% wszystkich opłat transakcyjnych w bezpiecznym funduszu przeznaczonym na pokrycie potencjalnych strat wynikających z ataków hakerów. To nie to samo co ubezpieczenie OC, ale daje użytkownikom pewną ochronę.
 • Funkcje na poziomie użytkownika – uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) i biała lista adresów do pobrania. Whitelisting oznacza, że możesz ograniczyć wypłaty tylko do wcześniej zatwierdzonych adresów.

Binance sprawdza wiele rzeczy pod względem zabezpieczeń, co nam się podoba, ale miło byłoby mieć nieco więcej przejrzystości. Na przykład Binance twierdzi, że ma fundusz o wartości 1 miliarda dolarów, który zbudował, biorąc procent opłat handlowych przez lata. Ale na jego stronie głównej nie ma żadnych linków do tych czy innych danych dotyczących bezpieczeństwa.

Binance Coin (BNB) – kryptowaluta giełdy Binance?

Binance Coin (BNB) jest kryptowalutą, która została po raz pierwszy wyemitowana i wypuszczona na rynek w formie ICO przez giełdę o tej samej nazwie, które odbyło się między 26 czerwca a 3 lipca 2017 roku. W tej pierwszej fazie kryptowaluty zaoferowano 100 000 000 tokenów BNB (wówczas 50% całej oferty). Cena emisyjna wynosiła 1 ETH za 2,700 BNB lub 1 BTC za 20,000 BNB.

Moneta Binance została początkowo uruchomiona jako token ERC-20 na platformie Etherium, ale następnie została przeniesiona na łańcuch blokowy Binance Smart Chain (BSC).

Początkowo całkowita podaż BNB wynosiła 200 000 000 monet, ale ze względu na regularne wydarzenia związane z wypalaniem monet, podaż stopniowo malała. Moneta Binance ma wiele zastosowań, ale w ekosystemie giełdy Binance jest najczęściej używana jako token dający zniżki na opłaty transakcyjne.

Oprócz wykorzystania przez traderów do uzyskania rabatów, tokeny BNB mogą być również wykorzystane do inwestowania w nowe projekty wspierane przez giełdę Binance – Launhcpool i Launchpad.

Więcej informacji o kryptowalucie BNB, jej kursie na żywo i wykresie.

Binance Smart Chain

Token BNB służy do opłacania wszystkich transakcji na łańcuchu blokowym Binance Smart Chain. Najwięcej z nich zajmuje platformy DeFi PancakeSwap i Venus.

Binance Smart Chain (BSC) to publiczny blockchain, który jest uważany za konkurenta dla blockchaina Ethereum. Z opłatami za transakcje, które w pewnym momencie były nawet 35 razy niższe niż w sieci Ethereum, jak wynika z raportu statystycznego DappRadar za rok 2021 z 1 kwietnia. Ogromny sukces Binance Smart Chain odegrał znaczącą rolę w gwałtownym wzroście wartości tokena BNB, który w 2021 roku skoczył o ponad 1500%.

Karta debetowa Binance – cashback do 8% z BNB

binance opinie karta

Karta Binance oferuje zwrot gotówki za każdy zakup dokonany w sklepach w kraju i na świecie. Możesz handlować tak, jak przy użyciu każdej innej karty debetowej, ale dzięki karcie Binance otrzymasz do 8% zwrotu z zysków. W zależności od tego, jakie jest saldo BNB, określa się poziom cashbacku. Cashback jest naliczany codziennie za każdy rozliczony zakup z poprzedniego dnia.

Jak obliczany jest cashback na karcie Binance?

Karta debetowa ma 7 poziomów cashbacku w zależności od tego, jakie saldo BNB masz na karcie. Każdy poziom daje odpowiedni procent cashback.

Poziom Karty
Średnie Miesięczne Saldo BNB
Nagrody BNB za Twoje Zakupy
1
0 BNB
0,1% cashback
2
1 BNB
2% cashback
3
10 BNB
3% cashback
4
40 BNB
4% cashback
5
100 BNB
5% cashback
6
250 BNB
6% cashback
7
600 BNB
8% cashback

Jak mogę się zarejestrować w Binance?

Założenie konta na Binance jest stosunkowo proste i możesz wybrać jeden z dwóch rodzajów kont. Dla niezweryfikowanego konta:

Kliknij przycisk Zarejestruj się na stronie głównej Binance:

 1. Wpisz adres e-mail
 2. Utwórz hasło
 3. Zaakceptuj warunki użytkowania Binance
 4. Kliknij “Utwórz konto”
 5. Potwierdzenie rejestracji przez e-mail
  Następnie:
 6. Zaloguj się na swoje konto
 7. Przejdź do Centrum Użytkownika i kliknij na Weryfikacja tożsamości
 8. Wybierz Osobisty
 9. Wypełnij swoje dane
 10. Wybierz typ dokumentu tożsamości do weryfikacji, taki jak paszport lub prawo jazdy
 11. Zrób zdjęcie lub prześlij plik swojego dokumentu
 12. Zrób sobie zdjęcie (selfie)
 13. Po przesłaniu wymaganych dokumentów i zdjęcia, kliknij przycisk Zatwierdź
 14. Binance przeanalizuje Twoje zgłoszenie tak szybko, jak tylko będzie to możliwe
 15. Aby zapisać się do Binance, należy przejść na oficjalną stronę i założyć konto. Przygotowaliśmy dla Was przewodnik krok po kroku wraz ze zrzutami ekranu.

1. Zakładanie konta Binance

W tym celu musisz podać swój adres e-mail i utworzyć hasło. Po wykonaniu tych czynności będziesz mógł zalogować się na swoje konto i zakończyć proces weryfikacji.

binance opinie: Utwórz-Konto-Osobiste

2. Weryfikacja w Binance

Po utworzeniu konta, zanim będziesz mógł dokonać depozytu i rozpocząć handel, musisz zweryfikować swoje konto. Jest to część procedur KYC, które Binance przestrzega w ramach UE. Zacznij od weryfikacji swojego e-maila. Po tej części będziesz musiał wprowadzić swoje dane osobowe.

 

Weryfikacja E-mail

dane personalne

Po procesie weryfikacji będziesz mógł złożyć swój pierwszy depozyt.

3. Wpłata środków

Masz trzy główne metody dokonywania wpłat na Binance:

 • karta bankowa (opłata 1,8%)
 • przelew bankowy za pośrednictwem konta Advcash
 • wpłata w kryptowalucie

Po wybraniu preferowanej metody możesz dokonać wpłaty. Kiedy już to zrobisz, możesz zacząć handlować na Binance!

Platforma transakcyjna Binance

Handel na Binance jest stosunkowo łatwy i wygodny dla użytkowników. Istnieją zalety, takie jak imponujący wybór kryptowalut do handlu, w połączeniu z parami handlowymi BTC, ETH, BNB, XRP, TRX, DOGE, DOT, BUSD i Tether. Istnieje również duży wybór par kryptowalutowych do fiatów dostępnych na rynkach fiatowych Binance.

Użytkownicy mogą wybrać pomiędzy przyjaznym dla początkujących lub zaawansowanym interfejsem handlowym dla transakcji spot, dostosowanym do wszystkich typów użytkowników. Platforma oferuje również opcje depozytów zabezpieczających, instrumentów pochodnych, peer-to-peer i handlu OTC.

Handel spotowy

W przypadku handlu na rynku spot, użytkownicy mogą wybierać pomiędzy dwoma głównymi interfejsami. “Lite” to opcja przyjazna dla początkujących, która usuwa wszystkie zaawansowane funkcje, takie jak wykresy i różne typy zamówień. Ułatwia to początkującym
aby wymieniać kryptowaluty po kursach rynkowych, nie dając się zmylić.

Istnieje również profesjonalny interfejs handlowy dla zaawansowanych użytkowników, który posiada wszystkie typowe funkcje giełdy – wykresy, księgi zamówień, różne typy zleceń, itp.

Margin Trading

Margin trading jest dostępny dla wybranych par handlowych, pozwalając użytkownikom na handel z dźwignią do 20:1 dla niektórych monet. Użytkownicy mogą wybrać pomiędzy cross-margin, który ryzykuje całe saldo konta depozytowego, a isolated-margin, który ogranicza potencjalne straty do samej pary handlowej.

Binance oferuje również lewarowany handel kontraktami terminowymi, który omawiamy w kolejnych liniach.

Binance Futures i Derivatives

Kontrakty terminowe Binance, które zostały uruchomione w 2019 roku, pozwalają inwestorom otworzyć zlecenie, aby spekulować na cenie (a nie kupować i sprzedawać) Bitcoina i różnych popularnych monet kryptowalutowych, w tym Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Ripple i więcej.

Platforma umożliwia handel z dźwignią do 20x, co oznacza, że inwestorzy mogą pomnożyć swoje zyski (ale także straty) 20 razy.

Salda Binance Futures są utrzymywane oddzielnie od zwykłych kont handlowych użytkowników i muszą być zasilane Tether (USDT) jako zabezpieczenie. Wszystkie zyski i straty będą również realizowane w USDT.

Interfejs użytkownika Binance Futures wygląda niemal identycznie jak w przypadku Binance spot, z wyjątkiem kilku dodatkowych funkcji umożliwiających kontrolę dźwigni i przeglądanie otwartych pozycji.

Opłaty Binance Futures są nieco inne niż ich rynki spot, z opłatami handlowymi od 0,02% do 0,04% za transakcję. Opłaty są niższe dla transakcji “maklerskich” (które dodają płynność do portfela zamówień przed realizacją) lub dla użytkowników z dużym miesięcznym wolumenem transakcji.

Binance oferuje również kontrakty terminowe, które są wspierane za pomocą kryptowalut, takich jak bitcoin lub altcoin, w osobnej sekcji o nazwie “Coin Futures”.

Dodatkowo Binance oferuje instrumenty pochodne o nazwie “Leveraged Tokens”, które zapewniają kontrakty typu zlecenia, aby obstawiać ceny w górę i w dół. Takie zlecenie daje kupującemu ekspozycję na lewarowane kryptowaluty bez ryzyka likwidacji.

Niestety, Binance został zmuszony do zawieszenia handlu instrumentami pochodnymi w wielu krajach w Europie, począwszy od Niemiec, Włoch i Holandii, a także ostatnio rozszerzając się na Wielką Brytanię i Hiszpanię. Następuje to po naciskach
od globalnych regulatorów, szczególnie tych z Europy, którzy uznali, że Binance jest nieuprawniony do świadczenia usług inwestycyjnych. Zmusiło to giełdę do zaprzestania oferowania usług nowym klientom i zawieszenia korzystania z nich przez dotychczasowych klientów.

Battle

Binance stworzył interfejs do walk w grze obok handlu kontraktami terminowymi. Produkt Battle pozwala po prostu, oprócz wygrywania lub przegrywania pieniędzy, zdobywać punkty i nagrody. Bitwy trwają pięć minut lub mniej; wszystko, co musisz zrobić, to przewidzieć, czy cena pójdzie w górę czy w dół. Jeśli masz rację, to zarobisz na kontrakcie terminowym plus kilka punktów, natomiast jeśli przegrasz, to stracisz pieniądze zgodnie z kontraktem terminowym i nie dostaniesz żadnych punktów. Nie jest jasne, co jest zaletą tego produktu, poza uczynieniem handlu bardziej zabawnym i mniej opartym na umiejętnościach i strategii.

Finansowanie Binance

Jednym z najciekawszych dodatków do ekosystemu Binance jest opcja finansowania. Obejmuje ona szereg instrumentów finansowych, które zaraz wymienimy i zbadamy. Jednym z nich jest karta Visa do płacenia u sprzedawców kryptowalut z cashbackiem, o której już mówiliśmy wyżej.

Savings – Oszczędności

Binance Savings pozwala użytkownikom realizować zwroty z niewykorzystanych środków poprzez “elastyczne” lub “zablokowane” typy kont. Elastyczne konta oszczędnościowe płacą zmienne stopy procentowe, podczas gdy zablokowane konta oszczędnościowe płacą wyższe oprocentowanie depozytów terminowych w kryptowalucie.

Staking

Binance zapewnia również usługę stakowania, która pozwala użytkownikom otrzymywać zwroty z i zdecentralizowanych monet finansowych (DeFi) bez konieczności posiadania wiedzy technicznej do samodzielnego stawiania monet. Podobnie jak w przypadku kont oszczędnościowych, usługa zakładów jest dostępna w opcjach elastycznych i blokowanych.

Binance Smart Pool

Binance Smart Pool pozwala górnikom wnieść wkład do większej puli górniczej, która rozdziela nagrody. Moc haszowania jest automatycznie przekierowywana do najbardziej dochodowej kryptowaluty do wydobycia w danym czasie, dając użytkownikom optymalizację bez użycia rąk.

Pożyczki kryptowalutowe

Binance Loans oferuje użytkownikom pożyczki w różnych tokenach wspieranych przez niektóre z najpopularniejszych tokenów, takich jak BTC, ETH i ADA. Zapewnia to łatwy sposób na zdobycie stablecoinów takich jak USDT, BUSD czy USDC.

Binance Liquid Swap

Binance Liquid Swap jest platformą Automated Market Maker (AMM) podobną do Uniswap i opiera się na puli płynności. W każdej puli znajdują się dwa tokeny, a ich względna ilość określa cenę między nimi. Swap płynnościowy oferuje bardziej stabilne ceny i niższe opłaty dla dużych transakcji. Użytkownicy mogą handlować monetami w Liquid swap z minimalnym zwlekaniem lub zapewnić swoją płynność w zamian za udział w opłatach.

Czy Binance oferuje FOREX lub CFD?

Binance nie oferuje tradycyjnego handlu walutami, ponieważ po prostu nie ma dostępu do takiej ilości parametrów walutowych, jakie oferuje giełda walutowa. Jeśli szukasz tego rodzaju handlu najlepsze platformy forex to eToro lub skilling. Binance ma nieco ponad 50 parametrów walutowych, podczas gdy wiele giełd, które handlują tylko forex, ma dostęp do tysięcy.

Z drugiej strony na Binance istnieje handel CFD (kontrakty na różnicę), ale nawet one są nieco kontrowersyjne w branży kryptowalutowej, ponieważ wielu woli posiadać lokalne aktywa, które mogą wycofać do osobistego portfela. Zaletą kontraktów CFD jest to, że są one bardzo płynne.

Wreszcie, jeśli szukasz alternatywnych opcji handlowych, istnieje również rynek kontraktów terminowych Binance. Rynek kontraktów futures (znany również jako instrumenty pochodne) pozwala użytkownikom na otwieranie długich lub krótkich pozycji na dowolnie wybranych aktywach.

Jakie są dobre alternatywy dla Binance?

Binance jest trudny do pokonania pod względem funkcji wymiany. Jest to największa giełda kryptowalut na świecie pod względem wolumenu obrotu i oferuje niższe opłaty. Nie oznacza to jednak, że Binance jest dla wszystkich.

Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo, możesz chcieć przyjrzeć się jednej z bardziej regulowanych platform, takich jak eToro lub Skilling.

Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca do handlu z mnożnikiem, to Bybit wydaje się być silniejszy w tym obszarze, oferując mnożnik do 100:1.


eToro-Icon

Ocena:

9.5

Maks. dźwignia 2:1 CFDs, 1:1 Kryptowaluty
Opłaty depozytowe Darmowy; minimalna wpłata 50 USD
Opłaty transakcyjne Spread 1%
Licencje FCA 7973792 + AFSL #491139 + CySEC 109/10,
Kryptowaluty 43+ BTC-Coin-IconETH-Coin-IconMIOTA-IconBCH-IconRipple-IconDASH-IconADA-Coin-IconEOS-IconLTC-IconNEO-IconXLM-IconZEC-IconEthereum-Classic-IconBNB-Icon
Metody płatności PayPal, karta debetowa/kredytowa, Skrill, Neteller, przelew bankowy SEPA, UnionPay, Yandex, WebMoney
Liczba użytkowników 25.000.000+

Bezpieczeństwo

Opłaty

Wybór kryptowalutRejestracja »

78% prywatnych rachunków CFD traci pieniądze.skilling Icon

Ocena:

9.1

Maks. dźwignia 2:1 CFD
Opłaty depozytowe Brak; Minimalna wpłata 100 USD / EUR
Opłaty transakcyjne Spread 1%
Licencje CySEC, FSA
Kryptowaluty 51+ BTC-Coin-IconETH-Coin-IconMIOTA-IconBCH-IconRipple-IconDASH-IconEOS-IconLTC-IconNEO-IconXLM-IconZEC-IconEthereum-Classic-IconTezosMoneroCosmosVechainUniswap
Metody płatności SEPA, VISA, MasterCard, Trustly, Skrill, Neteller, Klarna, Swish
Liczba użytkowników n/a

Bezpieczeństwo

Opłaty

Wybór kryptowalutRejestracja »

76% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą.
bybit logo

Ocena:

8.7

Maks. dźwignia 100:1
Siedziba główna Dubaj
Opłaty depozytowe Z karta 2%
Opłaty transakcyjne 0,075%
Kryptowaluty 15 BTC kryptowaluta logoETH криптовалута логоBCH криптовалута логоRipple криптовалута логоADA криптовалута логоLTC криптовалута логоTezos криптовалута лого
Metody płatności Kryptowaluty, Visa, MasterCard
Liczba użytkowników 3.000.000+

Bezpieczeństwo

Opłaty

Wybór kryptowalutRejestracja »
Binance opinie: Czy jest to odpowiednia giełda dla mnie do handlu?

Po szczegółowym i długotrwałym teście giełdy uważamy, że Binance jest odpowiednia dla osób szukających platformy z niskimi opłatami i dużym wyborem kryptowalut.

Karta cashback to wspaniała funkcja, która sprawia, że korzystanie z kantoru jest jeszcze bardziej atrakcyjne. Należy jednak pamiętać, że w przeszłości doszło do włamania na giełdę i nie posiada ona żadnej licencji od organów nadzoru finansowego. Binance jest jedną z najbardziej znanych i zaufanych aplikacji służących do kupowania, przechowywania i wymiany kryptowalut na świecie.

Giełda daje dostęp do ponad 600 kryptowalut, poza dobrze znanymi Bitcoinem i Etherium, i oferuje więcej niż rozsądne opłaty. Po tym szczegółowym przeglądzie masz teraz do dyspozycji własne opinie o Binance, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Ważne dla początkujących: dla zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa kryptowaluty zakupione na giełdzie są przechowywane we własnym portfelu, a najbezpieczniejszą opcją jest zrobienie tego za pomocą sprzętowego portfela kryptowalutowego.

Wsparcie klienta i doświadczenie użytkownika

Binance ma kompleksową stronę wsparcia, z obszerną sekcją FAQ, która odpowie lub skieruje Cię do większości problemów, które możesz napotkać. Jeśli sekcja FAQ nie może Ci pomóc, istnieje automatyczny bot, który pomoże Ci znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie lub rozwiązać problem. Jeśli to również nie pomoże, możesz złożyć zapytanie na czacie z przedstawicielem obsługi klienta.

Dostępny jest identyfikator sprawy, możesz wysłać wiadomość bezpośrednio do Binance Help lub użyć wątku wsparcia Binance na Reddit, cytując świat ID sprawy. Należy pamiętać, że ze względu na dużą liczbę nadsyłanych spraw, na odpowiedź może trzeba będzie chwilę poczekać.

Skargi na metody weryfikacji Binance i wsparcie czatu na żywo wzrosły od czasu przejścia na obowiązkową weryfikację tożsamości. Wydaje się, że obejmuje to niepotrzebnie długi czas oczekiwania w ramach funkcji czatu na żywo. 12 godzin, w wielu przypadkach bez skutecznej pomocy lub rozwiązania problemów z weryfikacją. Nie jest jasne, czy jest to tymczasowy problem spowodowany dużym ruchem, czy problem, który będzie nadal dotyczył użytkowników Binance.

W przeszłości giełda miała również problemy z błędnym uwierzytelnianiem dwuskładnikowym, ale wygląda na to, że nie jest to już powszechny problem. Unikalnym zarzutem, który pojawił się przeciwko Binance jest to, że wymienia monety (dokładniej shitcoiny) w zamian za pieniądze. Zarzut ten został zdementowany przez spółkę.

Binance opinie wnioski: czy jest to dobra giełda do kupowania i sprzedawania kryptowalut?

Po szczegółowym i długotrwałym teście giełdy uważamy, że Binance jest odpowiedni dla osób szukających platformy z niskimi opłatami i dużym wyborem kryptowalut. Karta cashback to świetna funkcja, która sprawia, że korzystanie z giełdy jest jeszcze bardziej atrakcyjne. Należy jednak pamiętać, że giełda została w przeszłości zhakowana i nie posiada żadnych licencji od regulatorów finansowych.

Binance to jedna z najbardziej znanych i zaufanych aplikacji służących do kupowania, sprzedawania lub przechowywania kryptowalut na świecie.

Jedną z jego kluczowych zalet jest dostęp do ponad 600 kryptowalut, oprócz dobrze znanych Bitcoin i Etherium, a do tego dochodzi więcej niż rozsądne opłaty.

Po tym szczegółowym przeglądzie masz teraz swoje własne recenzje Binance, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.
Ważne dla początkujących: dla najwyższego bezpieczeństwa kryptowaluty zakupione na giełdzie przechowywane są we własnym portfelu, a najbezpieczniejszą opcją jest zrobienie tego za pomocą sprzętowego portfela kryptowalutowego. Dzięki temu, gdy zdecydujesz się sprzedać kryptowalutę, musisz ponownie przelać saldo ze swojego portfela na giełdę.

Kiedy dodasz wszystko do siebie i spojrzysz na Binance obiektywnie, plusy znacznie przewyższają minusy. To więcej niż można powiedzieć o niektórych innych konkurentach. Niskie opłaty giełdy w połączeniu z udokumentowaną wiedzą zespołu w zakresie rozwoju platformy handlowej są wystarczające, aby uczynić ją głównym graczem na rynku.

Nic dziwnego, że Binance jest liderem, jeśli chodzi o wolumen obrotu.

Dean Dec

dla autora Dean Dec

Po raz pierwszy zetknął się z kryptowalutami na początku 2017 roku i od tego czasu jest zafascynowany technologią i możliwymi globalnymi problemami, które może rozwiązać. Rewolucyjny potencjał technologii blockchain ekscytował go i przyczynił się do jego zawodowego skupienia na digitalizacji i bitcoinie.