Binance będzie konwertować wszystkie USDC na giełdzie na swoje BUSD

Binance, największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu, rozpocznie konwersję wszystkich istniejących sald użytkowników i nowych depozytów USD Coin (USDC), Pax Dollar (USDP) i True USD (TUSD) na własny stablecoin firmy, zgodnie z oświadczeniem wydanym w poniedziałek. Przebudowa ma się rozpocząć 29 września.

W poniedziałek Binance, największa na świecie giełda kryptowalutowa, ogłosiła, że wprowadza “BUSD Auto-Conversion”, która przekształci wszystkie istniejące salda użytkowników i nowe depozyty USD Coin (USDC), Pax Dollar (USDP) i True USD (TUSD) w swój własny stackcoin BUSD w stosunku 1:1.

Ruch ten ma na celu zwiększenie płynności i efektywności kapitałowej dla użytkowników, podała spółka w oświadczeniu.

Nie wpłynie to na wybór wypłaty przez użytkowników: użytkownicy nadal będą mogli wypłacać środki w USDC, USDP i TUSD w stosunku 1:1 do salda konta denominowanego w BUSD, mówi oficjalna strona Binance.

Binance powiedział, że usunie i zawiesi cały handel parami spot, które obejmują USDC, USDP i TUSD, a konwersja rozpocznie się 29 września.

USDC, który jest zarządzany głównie przez Circle Internet Financial i jest drugim co do wielkości stablecoinem, ma kapitalizację rynkową na poziomie ponad 50 miliardów dolarów. stablecoin firmy Binance, BUSD, jest wyceniany na około 19 miliardów dolarów, według dostawcy danych kryptowalutowych CoinGecko.

Produkty USDC, których dotyczy problem, obejmują konta oszczędnościowe, subskrypcje DeFi Steak i pożyczki kryptowalutowe, które zostaną zamknięte i zlikwidowane 23 września.

Binance opinie, przegląd, opłaty i jak pracować z giełdą

Decyzja jest “dość odważna i bezprecedensowa” – mówi Hagen Rook, partner w firmie prawniczej Reed Smith LLP w Singapurze. “Z perspektywy komercyjnej jest to inteligentny ruch dla Binance, ponieważ jego oferta usługowa będzie teraz coraz bardziej spójna wokół własnego produktu BUSD”.

Dodał, że użytkownicy raczej nie zostaną pozostawieni “bez grosza”, ponieważ wszystkie zaangażowane stablecoiny są zaprojektowane tak, aby były powiązane z dolarem. Jednak konwersja może rozgniewać użytkowników, którzy chcą używać swoich stabilnych monet stron trzecich, takich jak USDC, w aplikacjach, które specjalnie je obsługują, takich jak do generowania plonów w zdecentralizowanym protokole, powiedział Rooke.

Obecna oferta Binance w zakresie USDC obejmuje pożyczki kryptowalutowe, które zostaną zamknięte i zlikwidowane z dniem 23 września; konta oszczędnościowe denominowane w USDC, zastawy DeFi oraz pulę płynności USDC/USDT.

Circle nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz do ogłoszenia Binance.

Marcin Woźniak

dla autora Marcin Woźniak

Marcin po raz pierwszy usłyszał o blockchainie i bitcoinie w 2018 roku i od razu się w nie wciągnął. Uwielbia wszystko, co ma związek z innowacjami technologicznymi i cyfryzacją finansów. Marcin jest podekscytowany tym, jak blockchain zmieni świat i nie może się doczekać, aby stać się jego częścią!

Leave a Comment