Nowy projekt Binance o wartości 500 milionów dolarów dla górników bitcoinów i dostawców infrastruktury

Giełda kryptowalutowa Binance ogłosiła projekt o wartości 500 milionów dolarów, który ma na celu wsparcie dostawców usług i infrastruktury do wydobywania bitcoinów.

Binance Pool będzie świadczył usługi finansowania dłużnego dla publicznych i prywatnych firm blue chipowych w dziedzinie górnictwa Bitcoin i infrastruktury aktywów cyfrowych na całym świecie, podała spółka.

Górnicy Bitcoinów zmagają się z problemami, odkąd cena Bitcoina załamała się w ciągu roku. Tymczasem wskaźniki trudności górnictwa osiągają rekordowe wartości, a ceny energii w Ameryce i UE rosną.

Trudność wydobycia Bitcoin osiągnęła w poniedziałek rekordowy poziom, skacząc o 13,5 procent, aby przekroczyć granicę 35,61 biliona, według BTC.com. Średni hash rate, czyli ilość mocy obliczeniowej potrzebnej do weryfikacji transakcji na blockchainie, wzrósł do 257 EH/s.

chip bitcoin i pamięć flash

Uprawnieni kredytobiorcy będą mieli dostęp do kredytów terminowych o okresie trwania od 18 do 24 miesięcy i oprocentowaniu od 5% do 10%. Będą musieli zaoferować zabezpieczenie w postaci fizycznych lub cyfrowych aktywów, które są “satysfakcjonujące” dla Binance

Binance Pool zamierza również uruchomić produkty cloud mining i szuka dostawców do współpracy. Binance twierdzi, że moc hashowa do wydobywania w chmurze będzie kupowana bezpośrednio od dostawców usług wydobywania bitcoinów i infrastruktury cyfrowej.

Ceny akcji publicznie notowanych górników, takich jak Marathon Digital (MARA), HIVE Blockchain (HIVE), Hut 8 Mining (HUT), CleanSpark (CLSK), pogrążyły się jak dotąd w tym roku w przedziale od 65% do 80%.

Więcej o Binance:

Binance opinie, recenzja, przegląd, opłaty i jak pracować z giełdą

Marcin Woźniak

dla autora Marcin Woźniak

Marcin po raz pierwszy usłyszał o blockchainie i bitcoinie w 2018 roku i od razu się w nie wciągnął. Uwielbia wszystko, co ma związek z innowacjami technologicznymi i cyfryzacją finansów. Marcin jest podekscytowany tym, jak blockchain zmieni świat i nie może się doczekać, aby stać się jego częścią!

Leave a Comment